chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Wystartowała 4. edycja programu edukacyjnego „Mały Świat Dużego Pieniądza”

Wystartowała 4. edycja programu edukacyjnego „Mały Świat Dużego Pieniądza”

04.11.2019
W roku szkolnym 2019/2020 ponad 400 uczniów szkół z Dębicy i okolic weźmie udział w programie edukacyjnym organizowanym przez Fundację Śnieżki Twoja Szansa. Podczas warsztatów dzieci zapoznają się z tematami ekonomicznymi, a w ramach podsumowania projektu odwiedzą Centrum Pieniądza NBP oraz Centrum Nauki Kopernik.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

„Mały Świat Dużego Pieniądza” to projekt przybliżający uczniom klas czwartych szkół podstawowych zagadnienia z zakresu ekonomii i jej wykorzystania w codziennym życiu, poprzez planowanie wydatków, oszczędzanie oraz zarabianie i szacunek do pracy. Uczestnicy dowiedzą się także o funkcjonowaniu pieniądza i planowaniu czasu. Ważnym zagadnieniem, z którym w tegorocznej edycji projektu zetkną się dzieci, będzie również wolontariat.

W trakcie roku szkolnego uczniowie biorący udział w projekcie spotkają się 6 razy, na 90 minutowych, inspirujących zajęciach, opartych na scenariuszach przygotowanych przez specjalistów i nawiązujących do książki Patrycji Krzanowskiej „Świat Pieniądza”. Zajęcia odbędą się w formie przyjaznych warsztatów, podczas których dzieci przyswoją wiedzę poprzez zabawę, pracę własną i współpracę, samodzielne podejmowanie decyzji oraz działanie. Uczniowie będą mieli możliwość wyrazić swoją kreatywność, pobudzić wyobraźnię i spędzić czas na aktywnym działaniu, przynoszącym wiele radości i satysfakcji.
Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Bardzo ważne jest, aby dzieci jak najwcześniej zapoznawały się z ekonomią i tematami z nią związanymi. Po to, by z czasem tę wiedzę z pożytkiem wykorzystywać w codziennym życiu. Atrakcyjna forma zajęć realizowanych w ramach naszego projektu „Mały Świat Dużego Pieniądza” zachęca do aktywnego udziału i poszerzania horyzontów – opowiada Anna Mikrut, prezes Fundacji Śnieżki Twoja Szansa. – Cieszymy się, że w tym roku dotrzemy z naszym programem także do odleglejszych szkół – dodaje.

Do udziału w tej edycji programu, realizowanej w roku szkolnym 2019/2020, zgłosiło się 20 szkół z Dębicy i okolic, a także – po raz pierwszy – szkół położonych w gminie Pilzno. W zajęciach weźmie udział łącznie ponad 400 dzieci z 24 klas.

REKLAMA:

Zwieńczeniem projektu będzie wycieczka do Warszawy sponsorowana przez Fundację Śnieżki Twoja Szansa. Mali ekonomiści będą zwiedzać miejsca tematycznie związane z pieniądzem i ekonomią, takie jak Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego i wystawę naukową w Centrum Nauki Kopernik.„Mały Świat Dużego Pieniądza” to autorski projekt edukacyjny realizowany od 2016 roku przez Fundację Śnieżki Twoja Szansa przy wsparciu Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA. Program jest adresowany do uczniów klas czwartych i ma za zadanie w przystępny sposób przybliżyć dzieciom podstawowe zagadnienia związane z ekonomią. Dzięki Fundacji przygodę z ekonomią przeżyło już ponad 1000 czwartoklasistów z 23 szkół podstawowych.

Autor: Śnieżka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Śnieżka
Nowości z firmy Śnieżka
Czytelnia firmy Śnieżka
Poradnik firmy Śnieżka
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt