chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » AkzoNobel wspiera organizację The Ocean Cleanup w oczyszczaniu rzek z plastiku

AkzoNobel wspiera organizację The Ocean Cleanup w oczyszczaniu rzek z plastiku

04.11.2019
The Ocean Cleanup uruchomiła nowy projekt, który ma na celu oczyszczenie mórz i oceanów z plastiku. AkzoNobel, dla którego ochrona środowiska jest jednym z najważniejszych celów biznesowych, wspiera realizację tego zadania i włącza się w przygotowanie maszyny do wyławiania śmieci, poprzez dostarczenie profesjonalnego systemu powłok.

Chemia budowlana - Fot. AkzoNobel
Fot. AkzoNobel

Najnowszy projekt dotyczy Interceptora™, pływającego urządzenia wyławiającego plastikowe odpady z rzek, po to aby uniemożliwić ich przedostanie się do oceanów. Interceptor™, który był już testowany w Holandii i Azji Południowo-Wschodniej, ma za zadanie w ciągu pięciu lat oczyścić nawet tysiąc rzek.

Jako oficjalny partner organizacji The Ocean Cleanup, zapewniamy systemy powłok dla tych urządzeń, a zarazem z pełnym zaangażowaniem wspieramy fantastyczną pracę aktywistów, którzy cały czas aktywnie działają, aby świat nie utonął w plastiku” – powiedział Jean Michel Gauthier, Global Business Director for AkzoNobel’s Marine, Protective and Yacht Coatings AkzoNobel. “W ramach realizacji tego projektu nie tylko dostarczyliśmy najwyższej jakości powłoki morskie, ale nasi eksperci brali również udział w procesie projektowania Interceptora™, dlatego też jesteśmy mocno podekscytowani widząc, jak to urządzenie może być wykorzystane do oczyszczania rzek na całym świecie.”

REKLAMA:


Interceptor™, który dziennie może wyłowić nawet 50 tysięcy kilogramów odpadów, jest w stanie pomieścić 50 metrów sześciennych takiego ładunku (czyli mniej więcej tyle, ile 10 dorosłych słoni). Urządzenia zostały pokryte systemem powłok ochronnych z portfolio produktów AkzoNobel International, w szczególności powłoką Intershield 300 – wiodącym antykorozyjnym podkładem gruntującym, cieszącym się zaufaniem na rynku od 30 lat. Dostarczany system powłok zapewnia wysoką wydajność antykorozyjną i wymaga minimalnej konserwacji.

“Jesteśmy dumni, że bierzemy udział w kolejnej fazie walki z plastikowymi odpadami, którą toczy The Ocean Cleanup,” dodał Gauthier. „Będziemy kontynuować naszą współpracę z The Ocean Cleanup, oferując im naszą wiedzę, po to aby pomóc zrealizować ambitny cel, jakim jest oczyszczenie oceanów i rzek ze śmieci.”

AkzoNobel i organizacja The Ocean Cleanup rozpoczęły współpracę w 2017 roku i kontynuują ścisłą współpracę w celu opracowania rozwiązań w obszarze specjalistycznych dla systemów oczyszczania oceanów, które znajdują się jeszcze w fazie prototypu. Podczas gdy te urządzenia są testowane na Wielkiej Pacyficznej Plamie Śmieci, czyli największym na świecie skupisku śmieci dryfujących po Oceanie Spokojnym, obecnie trwają już prace nad najnowszym prototypem.

Autor: Akzo Nobel Decorative Paints - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.2)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Akzo Nobel
Nowości z firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Czytelnia firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Poradnik firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt