chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » CEMEX nagrodzi projekty światowej klasy w konkursie CEMEX Building Award 2019

CEMEX nagrodzi projekty światowej klasy w konkursie CEMEX Building Award 2019

26.09.2019
Wśród finalistów międzynarodowej edycji konkursu CEMEX Building Award 2019 znalazły się 32 projekty z 14 krajów.

CEMEX wyłonił 32 finałowe projekty, które zostały zgłoszone w międzynarodowej edycji konkursu CEMEX Building Award 2019.

CEMEX Building Award to konkurs mający na celu wyróżnienie najlepszych i najbardziej innowacyjnych projektów budowlanych na świecie.
REKLAMA:


Tegoroczne projekty finałowe zostały zgłoszone z 14 krajów: Bośni i Hercegowiny, Kolumbii, Kostaryki, Chorwacji, Hiszpanii, Francji, Meksyku, Czarnogóry, Panamy, Polski, Portoryko, Czech, Dominikany i Wielkiej Brytanii.

CEMEX Building Award to jedna z najbardziej uznanych nagród w branży budowlanej, promująca także zrównoważony rozwój i innowacje, poprzez wyróżnienie projektów i specjalistów, którzy wyznaczają nowe i ulepszone praktyki branżowe.

Międzynarodowa edycja konkursu CEMEX Building Award jest podzielona na pięć kategorii: budownictwo mieszkaniowe, budownictwo ekonomiczne, budownictwo, przestrzeń zbiorowa oraz infrastruktura. W ramach konkursu przyznawane są także cztery nagrody specjalne: użyteczność zbiorowa, innowacje w budownictwie, wartość społeczna i zrównoważone budownictwo.Wśród wyróżnionych w konkursie projektów, do tej pory znalazły się obiekty: Palacio de Congresos i Hotel Palma de Mallorca w Hiszpanii; chodnik Światło i Woda we Francji, szkoła Finca La Caja na Kostaryce oraz Bulwar im. Xawerego Dunikowskiego we Wrocławiu.

Listę międzynarodowych finalistów konkursu CEMEX Building Award 2019 można znaleźć na stronie organizatora.

Jury, które wyłoniło finalistów, składa się z 16 sędziów z sześciu różnych krajów (Meksyku, Portoryko, Kolumbii, Stanów Zjednoczonych, Panamy i Dominikany), posiadających znaczące doświadczenie w branży budowlanej.Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 7 listopada 2019 r. w Meksyku, po ogłoszeniu zwycięzców meksykańskiej edycji konkursu.

Meksykański rzeźbiarz Miguel Ángel González stworzył statuetkę dla zwycięzców konkursu, która łączy czarny marmur oraz beton. Inspiracją dla jej powstania była idea przekształcania przez ludzi materiałów, którymi dysponują, w elementy architektonicznej, budowlanej i wzorniczej ekspresji.

Autor: Cemex - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Cemex
Nowości z firmy Cemex
Czytelnia firmy Cemex
Poradnik firmy Cemex
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt