chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » AkzoNobel przejmuje Mapaero i wzmacnia działalność w branży farb wykorzystywanych w

AkzoNobel przejmuje Mapaero i wzmacnia działalność w branży farb wykorzystywanych w lotnictwie i kosmonautyce

20.08.2019
AkzoNobel ogłosiło zamiar zakupu Mapaero, francuskiego producenta farb wykorzystywanych w lotnictwie i kosmonautyce. Planowana transakcja wzmocni globalną pozycję AkzoNobel w tej branży, a zwłaszcza w segmentach powłok strukturalnych i kabinowych, co bedzie miało bezpośredni wpływ na realizację planów rozwoju spółki w perspektywie do 2020 r.

Chemia budowlana - Fot. AkzoNobel
Fot. AkzoNobel

Spółka Mapaero została utworzona w 1992 r. i specjalizuje się w nowoczesnych produktach wodnych oraz zaawansowanych produktach przyjaznych środowisku. Firma ma zakład produkcyjny we Francji, w którym zatrudnia około 140 pracowników.

Światowej klasy produkty obydwu spółek znakomicie się uzupełniają, a dzięki połączeniu wiedzy i doświadczenia będziemy mogli wzmocnić naszą globalną pozycję na nieustannie rosnącym rynku farb i powłok stosowanych w branży lotniczej i kosmicznej – powiedział Thierry Vanlancker, CEO AkzoNobel.

REKLAMA:


Ta transakcja umożliwi nam dostarczanie naszym klientom znacznie większego portfela innowacyjnych i ekologicznych produktów. Potwierdza też nasze zaangażowanie w przedsięwzięcia, które mają znaczący wpływ na realizację strategii Winning Together 15% do 2020 r. oraz przyspieszą osiągnięcie naszego celu zakładającego osiągnięcie 15% rentowności sprzedaży.

Eric Rumeau, President and CEO of Mapaero, dodał: – Propozycja AkzoNobel to wspaniała szansa na dalszy rozwój. Jesteśmy idealnym kandydatem, który uzupełni linię produktów i usług AkzoNobel. Planowane połączenie bez wątpienia stanowi przykład bardzo dobrego uzupełnienia.

Oferta AkzoNobel musi jeszcze przejść procedury informacyjne i konsultacyjne z udziałem przedstawicieli pracowników Mapaero, a także uzyskać wymagane zgody organów regulacyjnych. Przewidywany termin finalizacji transakcji to druga połowa 2019 r.

AkzoNobel jest światowym liderem w dziedzinie powłok lotniczych i kosmicznych, dostarczającym wysokiej jakości produkty i technologie do samolotów na całym świecie.

Autor: Akzo Nobel Decorative Paints - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.2)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Akzo Nobel
Nowości z firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Czytelnia firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Poradnik firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt