chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Austrotherm partnerem Mistrzostw Województwa Małopolskiego w pływaniu

Austrotherm partnerem Mistrzostw Województwa Małopolskiego w pływaniu

22.07.2019
W czerwcu pływacy z całego województwa rywalizowali w Oświęcimiu o Mistrzostwo Małopolski. Wzięło w nich udział 39 klubów pływackich. Zawodnicy bili rekordy życiowe oraz klubowe na jednej z najnowocześniejszych, 50-metrowych pływalni w Polsce.

Chemia budowlana - Fot. Austrotherm
Fot. Austrotherm

Zwycięzcami w klasyfikacji końcowej u kobiet oraz mężczyzn zostali zawodnicy Unii Oświęcim. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: 14-15 lat oraz 16 lat i starsi. Zawody zostały podzielone na 3 bloki startowe, a uczestnicy zaprezentowali się w sumie w 19 konkurencjach, w tym w 3 wyścigach sztafetowych. Na oświęcimskiej pływalni można było podziwiać zarówno sprinty, jak i wymagające konkurencje, w których kobiety popłynęły 800 metrów stylem dowolnym, a mężczyźni aż 1500 metrów.

Głównym organizatorem zawodów było Miejskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Oświęcimiu. Organizacja znana jest z wielu inicjatyw, które mają na celu przede wszystkim promocję bezpieczeństwa nad wodą. Podczas swoich codziennych aktywności, oświęcimski WOPR szkoli ratowników, wygłasza prelekcje dla dzieci i młodzieży z zakresu pierwszej pomocy oraz zajmuje się zabezpieczeniem medycznym.
REKLAMA:


Na miejsce zawodów organizatorzy wybrali oświęcimską pływalnię, która może poszczycić się długą i bogatą historią. Obiekt powstał na początku lat 70-tych i był pierwszą w Polsce pływalnią o wymiarach olimpijskich. Wielu znakomitych sportowców rozpoczynało tutaj swoją przygodę z pływaniem, w tym między innymi Paweł Korzeniowski, mieszkaniec ziemi oświęcimskiej, wielokrotny rekordzista i mistrz Polski, mistrz i wicemistrz świata, mistrz Europy i olimpijczyk. W 2017 roku zakończyła się dwuletnia modernizacja pływalni, która zyskała nowe oblicze i spełnia wszelkie wymogi sportowe i techniczne, konieczne do przeprowadzania zawodów pływackich na wysokim szczeblu oraz transmisji sportowych.

Firma Austrotherm wsparła wspaniałą inicjatywę organizacji zawodów. Przedsiębiorstwo od lat angażuje się nie tylko w branżowe projekty czy wydarzenia, ale też te o charakterze lokalnym i sportowym. Firma wspiera w szczególności różne kluby młodzieżowe i stara się uświadamiać, jakie korzyści płyną z uprawiania sportu. A jest ich naprawdę dużo. Sport pozwala budować siłę charakteru i determinację oraz zapewnia wszechstronny rozwój.

Autor: Austrotherm - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.5)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Austrother
Nowości z firmy Austrotherm
Czytelnia firmy Austrotherm
Poradnik firmy Austrotherm
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt