chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Ceny usług remontowych rosną, a Polacy zlecają coraz więcej prac

Ceny usług remontowych rosną, a Polacy zlecają coraz więcej prac

19.07.2019
Lato to idealny moment nie tylko na wakacyjny wyjazd, ale także realizację planowanego od dawna remontu, na który w ciągu roku brakuje czasu. Rosnące koszty usług fachowców nie zniechęcają Polaków przed zlecaniem im coraz szerszego zakresu prac – wynika z raportu Oferteo.pl.

Chemia budowlana - Fot. Oferteo.pl
Fot. Oferteo.pl

Jeśli remont, to generalny


Jak pokazują badania Oferteo.pl, największego polskiego serwisu łączącego poszukujących usług z ich dostawcami, w 2018 roku 70% zleceń dotyczących prac remontowych dotyczyło zamieszkiwanego mieszkania, a 30% wykańczania nowej nieruchomości.

Chemia budowlana - Fot. Oferteo.pl
Fot. Oferteo.pl

Remontujący mieszkanie w większości zlecali prace w wielu pomieszczeniach i na dużej powierzchni. Najczęściej dotyczyły one pięciu (25%) lub czterech (22%) pomieszczeń, a najrzadziej jednego – taki drobny remont przeprowadziło tylko 10% badanych. Poddawana renowacji powierzchnia najczęściej mieściła się w zakresie od 41 do 60 m2 (29%) lub od 21 do 40 m2 (23%). 22% badanych zlecało pracę na powierzchni większej niż 80m2, a 15% – od 61 do 80 m2. Mniej niż 20m2 remontowało tylko 11% badanych, co potwierdza, że Polacy wolą zrobić jeden remont generalny, niż pracować nad każdym pomieszczeniem oddzielnie.

Chemia budowlana - Fot. Oferteo.pl
Fot. Oferteo.pl

Zakres wykonywanych prac


Zakres prac zlecanych fachowcom jest zazwyczaj bardzo szeroki. Najbardziej poszukiwaną usługą jest malowanie, którego dotyczyło trzy czwarte wszystkich zleceń. Dużym zainteresowaniem cieszyli się też fachowcy wykonujący montaż płyt gipsowo-kartonowych (52%), układający glazurę lub terakotę (49%) i instalatorzy elektryczności (46%). Najrzadziej zlecano instalację c.o. (19%) i montaż armatury w łazience (35%).

Bez projektu, ale z planem


Według danych Oferteo.pl Polacy zlecający remont w 59% przypadków nie mają fizycznego projektu planowanych zmian, ale dokładnie wiedzą, jakich efektów oczekują. 21% poszukuje ekipy do zrealizowania wcześniej przygotowanego projektu, a 20% nie ma konkretnego planu i liczy na sugestie profesjonalistów.
Chemia budowlana - Fot. Oferteo.pl
Fot. Oferteo.pl

Remont na już


Wyraźnie widać, że poszukujący usług remontowych nie chcą na nie długo czekać. Ponad połowa badanych wskazuje, że chciałaby rozpocząć prace możliwie jak najszybciej, a 22% jest w stanie poczekać na realizację do miesiąca. W ciągu 3 miesięcy remont chciało rozpocząć 17% respondentów, a w ciągu pół roku już tylko 9%.

Rosnący popyt na usługi remontowe i fakt, że większość osób zleca je właśnie w sezonie letnim powoduje, że fachowcy mają wówczas bardzo dużo pracy. Planując remont, warto wziąć pod uwagę, że na miejsce w kalendarzu najlepszych ekip trzeba będzie poczekać. Jest to jednak przedsięwzięcie na tyle poważne, że nie warto kierować się pośpiechem. Najważniejsza jest pewność, że ludzie, którym zlecamy remont, są sprawdzeni i nie rozczarują nas – radzi Karol Grygiel z zarządu Oferteo.pl.

Coraz droższy komfort


Decydując się na zlecanie coraz większej ilości prac fachowcom, oszczędzamy dużo czasu i możemy spodziewać się, że zostaną one dobrze zrealizowane. Taki komfort jest jednak kosztowny. Jakie są przeciętne ceny najpopularniejszych usług?
- układanie glazury lub terakoty to koszt od 55 do 73 zł/m2 (skuwanie starych płytek to ok. 23–30 zł/m2),
- malowanie ścian: 11–15 zł/m2 (z kładzeniem gładzi koszt wzrasta o ok. 27–35 zł/m2),
- instalacja wodno-kanalizacyjna: 470–530 zł za punkt,
- instalacja elektryczna: 55-68 zł za punkt,
- montaż armatury łazienkowej (wanna/WC/umywalka): 375–570 zł,
- położenie paneli lub parkietu: 25 zł/m2 (panele) – 65 zł/m2 (parkiet).

REKLAMA:

Metodologia badania


Przedstawione dane pochodzą z analizy ponad 10 tysięcy zapytań ofertowych złożonych w serwisie Oferteo.pl od 1 lipca 2018 roku do 30 czerwca 2018 roku przez osoby poszukujące wykonawców usług remontowych.

https://www.oferteo.pl/

(Oceń ten artykuł):
(4.2)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Wiadomości powiązane
Targi
Nagrody
Rankingi
Kampanie
Inwestycje
Festyny
Certyfikaty
Ogłoszenia
Szkolenia
Konkursy
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt