chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Recykling Rejs z Grupą Synthos

Recykling Rejs z Grupą Synthos

10.07.2019
W dniach 29-30 czerwca odbyła się 53. edycja Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego „Trzy Zapory" na rzece Sole. To był wyjątkowy spływ, bo po raz pierwszy do kajakarzy sportowców dołączyli eko-kajakarki i kajakarze z Synthos wraz ze znanym ekologiem i podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim.

Chemia budowlana - Fot. Synthos
Fot. Synthos
Chemia budowlana - Fot. Synthos
Fot. Synthos

W tym roku do kultowego wręcz spływu "Trzy Zapory" przyłączyło się 13 wolontariuszek i wolontariuszy – pracowników z Grupy Synthos oraz znany ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski. Wszyscy przemierzyli w dwa dni trasę z Jeziora Żywieckiego do Oświęcimia. Podczas wyprawy grupa posprzątała plażę nad Jeziorem Żywieckim oraz skontrolowała brzegi Soły. Dobra pogoda sprzyjała plażowaniu. Nad przepiękną Sołą odpoczywało tysiące turystów, nie wszyscy jednak zadbali, aby po odpoczynku pozbierać swoje śmieci. Dlatego nad rzeką niestety wciąż mnóstwo można znaleźć: puszek, butelek szklanych i plastikowych i różnych pozostałości po grillach.

Głównym celem akcji z udziałem pracowników Grupy Synthos jest zapobieganie przedostawaniu się śmieci do rzek, bo właśnie nimi odpady docierają do Bałtyku. Ocenia się że ponad 80% śmieci w środowisku wodnym pochodzi z lądu w efekcie śmiecenia czy niewłaściwej gospodarki odpadami. Dlatego tak ważna jest edukacja ekologiczna wśród wszystkich, którzy korzystają z rzek, czy odpoczywają na ich brzegach.
REKLAMA:


Synthos, wspólnie z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim planują organizowanie podobnych akcji również w przyszłości, zachęcając do akcji samorządy i mieszkańców, tak aby wspólnie przyłączyć się do międzynarodowego ruchu na rzecz powstrzymania zaśmiecenia środowiska wodnego. Kolejna akcja sprzątania Soły z udziałem wolontariuszy Synthos i mieszkańców Oświęcimia planowana jest tuż po wakacjach, we wrześniu 2019 r.

Akcje sprzątania organizowane przez Synthos S.A. odbywają się pod patronatem „Recykling Rejs – Odzyskuj tworzywa sztuczne!", programu realizowanego przez Dominika Dobrowolskiego wspólnie z Fundacją PlasticsEurope Polska od 2011 roku. W tym czasie ekolog przepłynął i posprzątał już ponad 7 tys. km szlaków wodnych w Polsce i Europie.

Autor: Synthos S.A - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.5)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Synthos S.
Nowości z firmy Synthos S.A
Czytelnia firmy Synthos S.A
Poradnik firmy Synthos S.A
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt