chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » ATLAS GTA – produkt idealny również do spoinowania płyt g-k

ATLAS GTA – produkt idealny również do spoinowania płyt g-k

10.07.2019
Spoinowanie płyt gipsowo – kartonowych jest jednym z kluczowych etapów prac w technologii suchej zabudowy. Poprawnie przygotowane łączenia i użycie świetnej jakości, odpowiednio dobranych materiałów to aspekty do których wykonawca powinien przywiązywać największa wagę. Użycie gotowej masy ATLAS GTA wraz z taśmą zbrojącą umożliwia przyspieszenie prac i gwarantuje estetyczny i trwały efekt.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

Spoinowanie krok po kroku


Cały proces gruntowania i spoinowania płyt powinien odbywać się w warunkach, które zapewniają jego skuteczność. Ważna jest odpowiednia temperatura otoczenia (min. 5oC) i ustabilizowana wilgotność (po zakończeniu prac mokrych - wykonaniu tynków, wyschnięciu wylewek itp.). W przypadku płyt gipsowo – kartonowych ciętych lub z krawędziami prostymi należy odpowiednio je przygotować do spoinowania. Zaczynamy od frezowania, czyli złagodzenia kąta prostego za pomocą struga kątowego lub nożyka. Następnie oczyszczamy łączenia z powstałego kurzu. W przypadku gotowych płyt z krawędziami półokrągłymi należy jedynie dokładnie je odpylić.

Kolejnym krokiem jest aplikacja produktu, tj. wciśnięcie masy w przestrzeń między płytami. Czynność ta może być wykonana nie tylko za pomocą pacy, ale również wałka – w tym przypadku rekomenduje się dociśnięcie produktu szpachelką w celu dokładnego wypełnienia spoiny.
REKLAMA:


Kolejnym etapem, wykonywanym po wstępnym związaniu masy ATLAS GTA w szczelinach pomiędzy płytami, jest wklejenie wybranej taśmy zbrojącej: z włókna szklanego, papierowej lub amerykańskiej. Należy dołożyć cienką warstwę produktu, a następnie wkleić taśmę. Ta powinna być nałożona tak, aby jej środek wypadał dokładnie w miejscu łączenia płyt. Teraz wystarczy nanieść kolejną warstwę gładzi ATLAS GTA za pomocą wałka lub pacy i wyrównać powierzchnię. Sugeruje się dociśnięcie łączenia za pomocą szpachelki lub pacy, mające na celu równomierne rozprowadzenie oraz usunięcie pęcherzyków powietrza spod taśmy.

W razie szpachlowania całej powierzchni, należy najpierw wyrównać chłonność płyt i łączeń za pomocą środka gruntującego (np. Uni-Grunt rozcieńczony wodą w stosunku 1:1). Gładź należy nakładać po całkowitym wyschnięciu gruntu. ATLAS GTA to gładź, którą można nakładać wałkiem, pacą lub mechanicznie. Niezależnie od rodzaju aplikacji konieczne jest wyrównanie powierzchni za pomocą szerokiej pacy ze stali nierdzewnej, a po całkowitym wyschnięciu zeszlifowanie drobnych nierówności ręcznie lub mechanicznie.

Istotnym aspektem w przypadku spoinowana płyt g-k jest dobór odpowiedniej jakości materiałów. ATLAS GTA, idealnie gładka, idealnie biała gładź polimerowa do aplikacji wałkiem, to produkt który wyróżnia się bardzo wysoką wytrzymałością złącza na zginanie – aż 350N!Użycie gotowej masy ATLAS GTA wraz z taśmą zbrojącą pozwala na ekspresowe przeprowadzenie prac i jest gwarancją estetycznego i trwałego efektu.

Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Atlas
Nowości z firmy Atlas
Czytelnia firmy Atlas
Poradnik firmy Atlas
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt