chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Dzień Bioróżnorodności i Sportu w Kamieniołomie Lipówka za nami!

Dzień Bioróżnorodności i Sportu w Kamieniołomie Lipówka za nami!

27.06.2019
W Kamieniołomie Lipówka w Rudnikach koło Częstochowy po raz czwarty odbył się piknik edukacyjny „Dzień Bioróżnorodności i Sportu” organizowany przez CEMEX Polska i Gminę Rędziny, przy współpracy z Uniwersytetem Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza i Stowarzyszeniem Ruch Inicjatyw Społeczno-Ekologicznych „Przytulia”. Ponad 400 uczestników wydarzenia skorzystało z atrakcji dotyczących bioróżnorodności i ekologii, zdrowego stylu życia i sportu oraz spróbowało swoich sił w grach terenowych i quizach.

Chemia budowlana - Fot. Cemex
Fot. Cemex

Prawie setka młodych przyrodników wzięła udział w grze terenowej „Lipówkowy Quest”, która sprawdzała wiedzę z zakresu botaniki, ornitologii i geologii poprzez angażujące zadania. Naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego, Muzeum Geologicznego, Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, Lasów Państwowych czy Stowarzyszenia Ruch Inicjatyw Społeczno-Ekologicznych „Przytulia” odpowiadali na pytania uczestników gry terenowej, dzięki czemu duża grupa uczestników ukończyła rozgrywkę z sukcesem.

Dzieci uczestniczyły również w wielu grach i zabawach na świeżym powietrzu, przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Rędzinach oraz chętnie korzystały z niecodziennych atrakcji w ramach kilkunastu stoisk edukacyjnych. Podobnie jak w poprzednim roku, UKS Speedway Rędziny zorganizował turniej mini żużla, który przyciągnął młodych sportowców z całej Polski.
REKLAMA:


Część poświęcona zdrowiu była poprowadzona przez naukowców z Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Wszyscy uczestnicy pikniku mieli szanse dowiedzieć się, co skrywa ludzkie ciało oraz zmierzyć wybrane parametry fizjologiczne, pozwalające na ocenę stanu zdrowia. Pod nadzorem profesjonalnego dietetyka uczestnicy skorzystali z możliwości dopasowania najlepszej diety do swoich potrzeb.

W należącym do CEMEX Polska Kamieniołomie Lipówka w 2013 roku powstała przyrodnicza ścieżka edukacyjna, która pozwala na atrakcyjne prezentowanie wiedzy na temat przyrody i ochrony środowiska, budowanie świadomości przyrodniczej wśród społeczności lokalnej i zwiększenie możliwości edukacji. Powstanie ścieżki przyczyniło się do wzrostu walorów rekreacyjnych i potencjału turystycznego regionu.

Ścieżka powstała dzięki współpracy CEMEX Polska z Uniwersytetem Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie i Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków w ramach projektu „Kopalnia przywrócona naturze”. W 2018 roku projekt został wyróżniony prestiżowym certyfikatem Conservation Certification przyznawanym przez międzynarodową organizację Wildlife Habitat Council.
Autor: Cemex - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.2)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Cemex
Nowości z firmy Cemex
Czytelnia firmy Cemex
Poradnik firmy Cemex
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt