chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Primacol: III Plener malarski w Wasilkowie

Primacol: III Plener malarski w Wasilkowie

11.06.2019
Wasilków po raz trzeci był miastem-gospodarzem Pleneru malarskiego studentów Wydziału Artystycznego UMCS. W dniach 3-7 czerwca młodzi artyści pod czujnym okiem Rafała Roskowińskiego pracowali na ścianie należącej do Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Augusta. Tematem tegorocznego muralu byli uczniowie szkoły i podejmowane przez nich aktywności. Tradycyjnie do zrealizowania projektu wykorzystano farby marki Primacol.

Chemia budowlana - Fot. UM Wasilków
Fot. UM Wasilków

W centrum obrazu znajduje się profil Zygmunta Augusta, patrona szkoły. Wokół króla gromadzą się dzieci prezentujące swoje niecodzienne umiejętności i zainteresowania. Wśród bohaterów są więc: karatecy, muzycy orkiestry dętej, mażoretki, tancerze, zawodnicy tenisa stołowego. Każda z tych aktywności jest jednak tłem dla uczącej się dziewczynki, co jasno pokazuje, że szkoła to przede wszystkim miejsce zdobywania wiedzy, ale jeśli ma się chęć i predyspozycje, można również z powodzeniem rozwijać się w innych, często bardzo widowiskowych dziedzinach. Wszystko zostało przedstawione w świeżej, zielonej scenerii, symbolizującej umiejscowienie Wasilkowa na terenie Zielonych Płuc Polski.

Chemia budowlana - Fot. UM Wasilków
Fot. UM Wasilków
Chemia budowlana - Fot. UM Wasilków
Fot. UM Wasilków

Projekt muralu to wypadkowa pomysłów Rafała Roskowińskiego, Burmistrza Wasilkowa Adriana Łuckiewicza oraz przedstawicieli firmy Unicell Poland, producenta farb i chemii budowlanej marki Primacol. Ustalony temat i zarysy postaci były następnie dopracowywane podczas zajęć z malarstwa monumentalnego, które Roskowiński prowadzi na Wydziale Artystycznym UMCS. Zaliczeniem tych zajęć był opisywany plener.- Plenery malarskie traktuję zawsze w sposób szczególny – mówi Rafał Roskowiński. - Tu z reguły na ścianę wchodzą osoby, które wcześniej nigdy nie malowały muralu, dlatego zawsze jest to swojego rodzaju poligon doświadczalny. Dopiero tutaj zaczynają się prawdziwe wyzwania. Najpierw trzeba przyzwyczaić się do pracy na rusztowaniu, a wysokość potrafi być nie lada problemem. Następnie trzeba przenieść pomysł z kartki na ścianę – przede wszystkim bezbłędnie go przeskalować i wreszcie namalować. Tym razem stworzyliśmy bardzo ładny, malarski projekt, który opowiada pewną historię. Ale prawdziwego rozmachu nabrał dopiero na dużej ścianie. Jestem bardzo zadowolony.

REKLAMA:

To już trzecia edycja Pleneru malarskiego w Wasilkowie. Prace ze studentami na przełomie maja i czerwca na stałe wpisały się w kulturalny klimat miasta, stając się jednym z jego rozpoznawalnych elementów. Organizacja przedsięwzięcia jest przykładem doskonałej współpracy pomiędzy artystą, władzami miasta, dyrekcją szkoły i producentem farb marki Primacol. Do tej pory Roskowiński namalował w Wasilkowie i okolicach siedem murali.


Autor: Unicell Poland - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Unicell Po
Nowości z firmy Unicell Poland
Czytelnia firmy Unicell Poland
Poradnik firmy Unicell Poland
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt