chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Atlas Media Day

Atlas Media Day

04.06.2019
Nowoczesne produkty chemii budowlanej to efekt długotrwałych prac i optymalnego doboru ich reptur. By spełniać stawiane im oczekiwania konieczne są wieloetapowe badania laboratoryjne prowadzone przez wykwalifikowanych ekspertów. O tym, jak wygląda to w przypadku firmy Atlas mieli możliwość przekonać się przedstawiciele mediów, którzy wzięli udział w ATLAS MEDIA DAY.

Wydarzenie poświęcone było prezentacji najnowszego Centrum Badawczo-Rozwojowego Atlas zlokalizowanego przy ul. Jana Kilińskiego 2 w Łodzi, a także okazją do praktycznej prezentacji najnowszych produktów ATLAS.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas
Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

Badania i rozwój kluczem do sukcesu


Zlokalizowane w łódzkiej centrali Atlas Centrum Badawczo-Rozwojowe to najnowsze, oddane do użytku jesienią 2018 roku, tego typu miejsce w Grupie Atlas. Wybudowane nakładem 9 mln złotych, z czego ponad 2 mln pozyskano z Funduszu Europejskiego – Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów i na codzień służy badaniom oraz opracowywaniu receptur produktów, a także sprawdzania ich właściwości w warunkach, w jakich będę stosowane. Stanowi także doskonałe zaplecze dla innych działań, które wspomagają codzienną pracę firmy – od marketingu produktowego po sprzedaż i dystrybucję.
Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas
Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

Dynamiczny rozwój firmy i jej produktów wynika nie tylko z potrzeb fachowców, ale także z ambicji wyznaczania rynkowych trendów. Będąc liderem i mając istotny wpływ na rozwój rynku chemii budowlanej w Polsce, musimy ciągle iść do przodu. Tym bardziej, że wyroby chemii budowlanej muszą towarzyszyć pojawianiu się nowych materiałów – np. wielkoformatowych okładzin ceramicznych, czy też nowych rozwizań w zakresie technologii elewacyjnej. Wprowadzając rokrocznie innowacyjne rozwiązania w dziedzinie chemii budowlanej wspieramy wykonawców budowlanych, ale wskazujemy także architektom czy inwestorom narzędzia, których warto użyć by przez wiele lat cieszyć się z najwyższej jakości efektów – mówi dr inż. Jacek Michalak, wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju w Atlas.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas
Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

Praktyczne zastosowanie produktów


To, co ładnie wygląda w folderach czy na zdjęciach musi mieć także praktyczne odzwierciedlenie, a przede wszystkim zastosowanie. Idea ta od zawsze była i jest powielana w firmie Atlas. Nie inczej było w przypadku prezentowanych podczas ATLAS MEDIA DAY produktów: tynków dekoracyjnych o strukturze betonu architektonicznego, cegły czy deski, najnowszej bezpyłowej gładzi ATLAS GTA, niezbędnej w każdym domu linii do czyszczenia, impregnacji i konserwacji, innowacyjnego rozwiazania do montażu m.in. płyt g-k ATLAS M-System, a także wysokoodkształcalnego kleju z funkcją hydroizolacji ATLAS PLUS S2 Hydro. Uczestnicy wydarzenia, wspomagani przez ekspertów Atlas, mieli możliwość praktycznego sprawdzenia właściwości i możliwość aplikacji produktów na specjalnie przygotowanych w tym celu stanowiskach.

REKLAMA:

Budowanie doświadczeń


Współpracując i wsłuchując się w głosy wykonawców budowlanych, którzy na co dzień pracują na produktach ATLAS firma wprowadza nowe, innowacyjne receptury produktów. Nie byłoby to możliwe bez doskonałego zaplecza w postaci Centrów Badawczo-Rozwojowych oraz najlepszych specjalistów, którzy na co dzień w nich pracują. Otwierając się i prezentując mediom tak ważne dla działalności przestrzenie pokazuje także to, co z reguły dla mediów jest niedostępne. W tym właśnie tkwi siła Atlasa – doskonałego zaplecza oraz technologicznego zaawansowania i najwyżej jakości produktów chemii budowlanej.
Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Atlas
Nowości z firmy Atlas
Czytelnia firmy Atlas
Poradnik firmy Atlas
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt