chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Szybki i pewny montaż w każdym rodzaju drewna

Szybki i pewny montaż w każdym rodzaju drewna

31.05.2019
Wkręty do drewna Power-Fast dzięki unikalnej geometrii gwintu zapewniają wytrzymałe mocowanie w drewnianych lub drewnopodobnych podłożach twardych, jak i miękkich. Umożliwiają połączenia desek i listew oraz elementów drzwi czy mebli. Co więcej, ich montaż nie wymaga wstępnego nawiercenia.

Chemia budowlana - Fot. Fischer
Fot. Fischer

Łącznik do drewna Power-Fast to rozwiązanie uniwersalne, które pozwala zaoszczędzić zbędnego wysiłku i czasu przeznaczonego na montaż. Wkręty bezproblemowo wcinają się w podłoże, a dodatkowe ząbki na gwincie już na etapie produkcji pokrywane są powłoką woskową, która przyspiesza oraz znacznie ułatwia wkręcanie. Są dostępne w średnicach od 3,0 do 8,0 mm i gwintach od 18 do 70 mm oraz trzech rodzajach łbów: stożkowym, grzybkowym i soczewkowym. Każdy z nich odznacza się innymi parametrami i wykończeniem – łeb stożkowy to dobre rozwiązanie, gdy liczy się estetyczny wygląd po zamontowaniu np. listew przypodłogowych. Wkręt zagłębia się równo z powierzchnią drewna, a w wersji łba z dodatkowym otworem na środku gniazda możliwe jest zastosowanie zaślepek z tworzywa sztucznego. Łeb grzybkowy służy do wykonywania połączeń drewna z metalem – dobrze przylegając do powierzchni, nie osadza się zbyt głęboko w podłożu.

Przy pomocy wytrzymałych wkrętów do drewna Power-Fast możemy zamocować nie tylko płyty wiórowe, ale i wykorzystać je do montażu elementów i akcesoriów metalowych, w tym np. zawiasów czy zamków przy bramach, listew przypodłogowych i przyściennych, drewnianych fasad, desek podłogowych, sprzętu ogrodowego i elementów tzw. małej architektury, która w postaci altan, pergol czy huśtawek jest elementem zdobiącym ogrody.
REKLAMA:


Do mocowania np. płyt z drewna pełnego nada się łeb soczewkowy wpuszczany, który poza łatwością montażu pełni funkcję ozdobną, gdy zależy nam na widocznym połączeniu podłoża z wkrętem. Wszystkie warianty wkrętów Power-Fast posiadają Europejską Aprobatę Techniczną ETA, która gwarantuje podwyższone bezpieczeństwo mocowania. Dodatkowo dzięki przemyślanej geometrii łba można je wkręcać blisko krawędzi bez wstępnego nawiercania. Ryzyko, że drewno ulegnie rozszczepieniu nawet na końcu deski jest w tym przypadku minimalne.

Wkręty Power-Fast nadają się do wszystkich materiałów drewnianych w suchej zabudowie, jak i na zewnątrz. Sprawdzą się również w przypadku zastosowań specjalistycznych, gdy masywne konstrukcje drewniane, fasady i deski tarasowe wymagają pewnych mocowań. W ramach linii produktowej dostępne jest bezpłatne oprogramowanie dla profesjonalistów WOOD-FIX, służące do szybkiego obliczania oraz planowania prac instalacyjnych z wykorzystaniem wkrętów Power-Fast oraz innych wkrętów budowlanych.

Autor: fischerpolska Sp. z o. o. - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy fischerpol
Nowości z firmy fischerpolska Sp. z o. o.
Czytelnia firmy fischerpolska Sp. z o. o.
Poradnik firmy fischerpolska Sp. z o. o.
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt