chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » „Paint the Future” otwiera drogę nagrodzonym start-upom do współpracy z AkzoNobel

„Paint the Future” otwiera drogę nagrodzonym start-upom do współpracy z AkzoNobel

28.05.2019
Trzy dni spędzone z ekspertami AkzoNobel na warsztatach w Amsterdamie otworzyły przed start-upami z różnych stron świata i ich innowacyjnymi rozwiązaniami szansę na znaczącą zmianę branży farb i lakierów. W finale projektu „Paint the Future” nagrodę od AkzoNobel otrzymało pięć młodych brandów:

• SAS Nanotechnologies (USA) – inteligentne powłoki – umowa w sprawie prowadzenia wspólnych prac rozwojowych;
• QLayers (Holandia) – zautomatyzowana głowica drukująca do pokrywania dużych powierzchni – umowa handlowa;
• Interface Polymers (Wielka Brytania) – polimery diblokowe poprawiające funkcjonalność powierzchni – umowa handlowa;
• Apellix (USA) – autonomiczny dron – umowa w sprawie prowadzenia wspólnych prac rozwojowych;
• Alucha Recycling Technologies (Holandia) – rozwiązanie pozwalające na zamianę odpadów w biooleje i minerały ¬– umowa dostawy.

Chemia budowlana - Fot. AkzoNobel
Fot. AkzoNobel

Dodatkowo, partner programu, KPMG, wyróżnił start-up Octo (Holandia) za cyfrowe rozwiązania stosowane do inspekcji. Przyznając mu nagrodę KPMG Scale-up Track, wspiera dalszy rozwój firmy.Każda nagroda jest równoznaczna z kontynuacją współpracy AkzoNobel ze zwycięskimi start-upami w obszarze zrównoważonych inicjatyw biznesowych. Będą to też pierwsze rozwiązania, jakie zostaną wdrożone w ramach nowo utworzonego przez AkzoNobel ekosystemu innowacji. Jego celem, dzięki przekraczaniu granic w świecie farb i powłok, jest dostarczenie klientom niejednokrotnie nieosiągalnych na dzień dzisiejszy udogodnień i produktów.

Bardzo cieszymy się na dalszą współpracę ze zwycięzcami naszego projektu „Paint the Future” – powiedział Klaas Kruithof, Dyrektor ds. Technologii w AkzoNobel, przewodniczący jury. – Wraz z nagrodzonymi start-upami mamy zamiar pracować nad nowymi pomysłami, stymulującymi innowacje w naszej branży, wykraczającymi poza oczekiwania, wyobraźnię oraz pokolenia. Dzięki sile całego ekosystemu będziemy tworzyć naprawdę wielkie rzeczy.

Nad swoim rozwiązaniem pracujemy od blisko trzech lat. Partnerstwo z tak dużą firmą jak AkzoNobel, zdecydowanie przyspieszy jego wdrożenie – powiedział dr Sumadh Surwade, założyciel i Dyrektor Generalny SAS Nanotechnologies. – Przeprowadzone rozmowy w ramach „Paint the Future” oraz wkład ich ekspertów w naszą technologię, to niesamowita szansa.Ciężko na to pracowaliśmy, a ta współpraca, to coś, czego właśnie potrzebowaliśmy – powiedział Josefien Groot, Dyrektor Generalny QLayers. – Mamy podobne grono klientów, a dzięki połączeniu naszej formy aplikacji farb i lakierów z powłokami od AkzoNobel możemy dostarczyć naprawdę rewolucyjny produkt.

Zdobycie tej nagrody jest najlepszą rzeczą, jaka mogła spotkać nasz zespół. To coś, co może zadecydować o losie firmy – powiedział dr Tim Clayfield z Interface Polymers. – Chcemy teraz wyjść na rynek i pozyskać więcej funduszy, w czym na pewno pomoże nam współpraca z AkzoNobel.

Chemia budowlana - Fot. AkzoNobel
Fot. AkzoNobel

Jamie Branch, inżynier z Apellix, powiedział: Jesteśmy naprawdę wzruszeni, że zostaliśmy wybrani. To dowód na to, że AkzoNobel stawia na innowacje i naprawdę bardzo się cieszymy, że możemy współpracować z taką firmą nad ich wizją przyszłości branży. Założyciel i Dyrektor Generalny, Robert Dahlstrom, dodał: Mój nowy pseudonim teraz to ’Lucky Bob’, bo gdy zakładałem tę firmę, nie zdawałem sobie sprawy, jaką wartość możemy dostarczyć. Zawsze powtarzam: Razem jesteśmy mądrzejsi niż każdy z nas z osobna.To wspaniałe, że nasza firma może pomóc branży farb stać się przemysłem „zero waste” – powiedział Hans Cool, Dyrektor Finansowy Alucha Recycling Technologies. – Dzięki AkzoNobel będziemy pierwszymi na świecie, którzy stworzą instalację do przetwarzania odpadów w oleje i minerały.

Marieke Dijksma i Tara Campagne, współzałożycielki Octo powiedziały: Nasi klienci chcą wiedzieć więcej o degradacji budynków, aby móc podejmować lepsze decyzje dotyczące ich konserwacji. Mam nadzieję, że w ciągu roku uda nam się wejść na rynki zagraniczne, zachowując tego samego Octo-ducha!

REKLAMA:

Do projektu ”Paint the Future” zgłosiło się 160 uczestników z całego świata, w tym 3 projekty z Polski. Spośród nich wybrano 21 start-upów: z Kanady, Chin, Francji, Holandii, Singapuru, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, które zaproszono do Amsterdamu, gdzie pracowały nad ulepszeniem swoich rozwiązań, zanim przedstawiły je jury konkursu w finale. Wszyscy uczestnicy programu uzyskali dostęp do fachowej wiedzy i doświadczenia oraz kontaktów, które pomogą im dalej rozwijać swoje pomysły.

Więcej informacji o programie AkzoNobel dla start-upów dostępnych jest na stronie organizatora.
Autor: Akzo Nobel Decorative Paints - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Akzo Nobel
Nowości z firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Czytelnia firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Poradnik firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt