chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Filmowy finał „Koloratorium” – wielka gra o szkolne pracownie marzeń zakończona!

Filmowy finał „Koloratorium” – wielka gra o szkolne pracownie marzeń zakończona!

23.05.2019
W środę, 22 maja, uczniowie i nauczyciele z 33 szkół podstawowych z całej Polski wstrzymali oddech podczas ogłoszenia wyników pierwszej ogólnopolskiej edycji programu „Koloratorium”. W projekcie Śnieżki wzięło udział ponad 100 placówek szkolnych, a do końcowego etapu zakwalifikowały się te z nich, które zdobyły największą liczbę punktów. Kreatywne zmagania uczniów, wspieranych przez nauczycieli, zakończyły się wielkim, filmowym finałem i wyłonieniem 11 zwycięskich szkół, które otrzymają pracownie marzeń.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Przygotowany przez FFiL Śnieżka SA projekt „Koloratorium” spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem ze strony szkół. Wykonując wyznaczone zadania, uczniowie wraz z nauczycielami zdobywali punkty zliczające się do wspólnej puli danej placówki. Uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością, pokazując, że naukę można doskonale połączyć z zabawą, a lekcje chemii i biologii mogą być pasjonujące oraz pełne ciekawych odkryć.

Pierwszy etap „Koloratorium” zakończył się 22 marca 2019 roku, a do wielkiego finału awansowały 33 szkoły z najwyższą ilością punktów. W drugim etapie ich zadaniem było zrealizowanie krótkiego filmu przedstawiającego temat „Związki z przyrodą”. Uczniowie, przy wsparciu swoich nauczycieli, przygotowali inspirujące nagrania, udowadniając przy tym, że chemia i biologia towarzyszą nam wszędzie i stanowią bardzo ważną część naszego codziennego życia. Wybór zwycięzców nie był więc łatwy, a jury brało pod uwagę m.in. kreatywność i spójność całej kompozycji.
Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Ostatecznie, po długich obradach, 22 maja wyłoniono 11 zwycięskich placówek. Już wkrótce pojawią się w nich nowoczesne, profesjonalnie wyposażone mini laboratoria od Śnieżki o wartości 30 000 zł, 15 000 zł oraz 10 000 zł – w zależności od zajętego miejsca. Wszyscy laureaci programu otrzymają również produkty Śnieżki na remont swoich pracowni.

Trzy filmy konkursowe, które najbardziej urzekły jury i zajęły najwyższe miejsca, zostały zrealizowane przez uczniów z: Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kostrzy, Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipinach i Szkoły Podstawowej Jana III Sobieskiego w Zbiersku. – Jako jurorzy od kilku już lat oceniający prace w konkursach Śnieżki, chcielibyśmy podkreślić, że tegoroczna edycja „Koloratorium” bardzo pozytywnie zaskoczyła nas kreatywnością i dbałością o spójność przekazu. Bardzo cieszymy się, że w finale pojawiły się filmy, które – czasami idąc nieco pod prąd – pokazały naukowe tematy w formie lekkiej i ciekawej dla odbiorcy historii, niejednokrotnie doskonale budując w swoich przekazach emocje. Każdy z finałowych filmów to ogrom pracy i zaangażowanie, co bardzo doceniamy. Dlatego też wszystkim szkołom, które przygotowały swoje dzieła należą się ogromne gratulacje. Wiemy jak wiele pracy i wysiłku wymaga wykonanie takich produkcji i chylimy czoła przed wszystkimi nauczycielami, uczniami i rodzicami, którzy podjęli to wyzwanie – mówi jedna z jurorek konkursu, Aleksandra Małozięć, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej FFiL Śnieżka SA.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Oto lista 11 zwycięskich szkół podstawowych ogólnopolskiej edycji „Koloratorium”:
Miejsca 1-3


30 tys. złotych na zakup wyposażenia minilaboratorium:
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kostrzy,
Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipinach,
Szkoła Podstawowa Jana III Sobieskiego w Zbiersku.

Miejsca 4-6


15 tys. złotych na zakup wyposażenia minilaboratorium:
Szkoła Podstawowa w Czarnej Wsi Kościelnej,
Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej,
Publiczna Szkoła Podstawowa w Paszczynie.

Miejsca 7-11


10 tys. złotych na zakup wyposażenia minilaboratorium:
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jastrzębiu,
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Dzierżona w Karłowicach,
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Kłoczewie,
Szkoła Podstawowa w Perłach,
Szkoła Podstawowa w Sudragach.

REKLAMA:
Autor: Śnieżka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.3)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Śnieżka
Nowości z firmy Śnieżka
Czytelnia firmy Śnieżka
Poradnik firmy Śnieżka
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt