chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » TINES w Częstochowie

TINES w Częstochowie

07.05.2019
Ok. 900 metrów toru pojedynczego na przejazdach tramwajowych w Częstochowie zostanie wykonanych w płytach prefabrykowanych TINES LC-L z mocowaniem szyny w otulinie TINES ERS w ramach przebudowy infrastruktury tramwajowej biegnącej od północnej części miasta do dzielnicy Raków. Całość prac prowadzi konsorcjum firm NDI i Balzola. Wartość tego kontraktu realizowanego w formule „projektuj i buduj”, który potrwa 19 miesięcy, wynosi 114,5 mln zł.

Chemia budowlana - Fot. Tines
Fot. Tines

To największa inwestycja w historii częstochowskich tramwajów, których początki sięgają 1959 r. Projekt jest podzielony na 6 etapów i obejmuje modernizację 7 km linii tramwajowej wraz z budową lub przebudową przystanków, sieci trakcyjnej, przejazdów, sterowania i ogrzewania zwrotnic oraz smarownic szyn na łukach.

Prace wielokrotnie będą obywały się pod ruchem, dlatego do newralgicznych miejsc takich jak przejazdy wybrano konstrukcję torowiska opartą na zintegrowanej nawierzchni torowo-drogowej TINES LC-L ze sprężystym mocowaniem szyn w systemie TINES ERS, który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i krótkim czasem montażu.
REKLAMA:


Budowa torowiska w tym systemie jest prosta i nie wymaga skomplikowanych urządzeń. Gotowa nawierzchnia nie potrzebuje zabiegów utrzymaniowych, by służyć bezawaryjnie nawet 30 lat. Zintegrowana konstrukcja torowiska pozwala na bezpieczne poruszanie się po nim pieszych jak i pojazdów drogowych – mówi Cezary Lipko, Dyrektor Techniczny TINES.

Całość inwestycji zostanie zakończona w 2020 r.

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Wiadomości powiązane
Targi
Nagrody
Rankingi
Kampanie
Inwestycje
Festyny
Certyfikaty
Ogłoszenia
Szkolenia
Konkursy
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt