chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Spektrochem – laboratorium badawcze farb i lakierów Z Polski zostało członkiem

Spektrochem – laboratorium badawcze farb i lakierów Z Polski zostało członkiem organizacyjnym ASTM International (USA)

23.04.2019
23 marca 2019 r Spektrochem został przyjęty w szeregi ASTM International jako członek organizacyjny – laboratorium badawcze farb i powłok, będące specjalistą w dziedzinie opracowywania formulacji farb i lakierów dyspersyjnych oraz wykonujących testy laboratoryjne wg międzynarodowych standardów, w tym wg norm ASTM.

Chemia budowlana - Fot. Spektrochem
Fot. Spektrochem

W ramach członkostwa w ASTM International Spektrochem bierze udział w pracach normalizacyjnych na szczeblu międzynarodowym, testuje nowe metody badawcze przeprowadzając ich walidację, zanim jeszcze zostaną wprowadzone do wykorzystania publicznego.

Normy ASTM od wielu lat stanowiły dla nas podstawę do wykonywania badań laboratoryjnych – mówi Dr inż. Artur Pałasz – dyrektor R&D laboratorium Spektrochem. Wiele norm ISO nie zawiera bowiem szczegółów, a także zakresu badań pozwalającego scharakteryzować parametry formułowanych przez nas farb. Normy ASTM nam na to pozwalają. Ponadto wykonując badania dla wielu zagranicznych klientów, standardem są badania wg ASTM, np. odporności na szorowanie, ścieralności, automatycznej rejestracji czasu schnięcia, itp.

REKLAMA:


ASTM International wyróżnił Spektrochem przyznaniem członkostwa z uwagi na zaangażowanie w promowanie normalizacji ASTM. Stosowanie norm ASTM wymaga często stosowania innej aparatury badawczej, warunków prowadzenia badań (podłoży, sprzętu pomocniczego), zarówno wzorcowania wg systemu imperialnego – to wszystko mamy, podkreśla Dr inż. Artur Pałasz.

Jesteśmy dumni, że mamy wkład nie tylko w badania prowadzone lokalnie na rynku polskim, ale również w standardy na poziomie światowym, a szczególnie za którymi stoi ASTM International, dodaje Dr inż. Artur Pałasz.

ASTM International to międzynarodowa organizacja normalizacyjna mieszcząca się w West Conshohocken w Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych. Jest największym tego typu stowarzyszeniem na świecie. ASTM International to organizacja non-profit założona w 1898 roku skupiająca ponad 30.000 specjalistów w różnych dziedzin badań materiałów,
Spektrochem to niezależne laboratorium badawcze świadczące usługi formułowania receptur farb i lakierów dyspersyjnych, badań naukowych w obszarze produkcji surowców do farb i lakierów, testów farb i powłok zgodnie z metodami badawczymi oraz szkoleniem pracowników działów R&D i QC przemysłu farb i lakierów. Obecnie laboratorium jest w trakcie akredytowania ponad 120 metod badawczych, z których znaczna część to normy ASTM.


Autor: OBR Spektrochem - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.2)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy OBR Spektr
Nowości z firmy OBR Spektrochem
Czytelnia firmy OBR Spektrochem
Poradnik firmy OBR Spektrochem
Copyright 2019 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt