chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Projekty społeczne Śnieżki wśród dobrych praktyk CSR

Projekty społeczne Śnieżki wśród dobrych praktyk CSR

03.04.2019
Raport od lat promuje interesujące przedsięwzięcia realizowane przez rodzime spółki w zakresie zrównoważonego rozwoju. Oba projekty społeczne Śnieżki zostały zaprezentowane w kategorii „zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej”. Ponadto obydwa programy oceniono pod kątem realizacji przez nie Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

„Koloratorium” jest inicjatywą odpowiadającą na cel czwarty (dobra jakość edukacji), z kolei „Dziecięcy świat w kolorach” – na cel trzeci (dobre zdrowie i jakość życia).

„Koloratorium” to nowy projekt społeczny Śnieżki, który łączy wieloletnie doświadczenie firmy w tworzeniu akcji społecznych z wiedzą w dziedzinie chemii, która stanowi podstawę przy produkcji wyrobów, takich jak chociażby farby.

Ideą projektu jest zapewnienie młodym ludziom jak najlepszych warunków do zdobywania wiedzy z dziedziny biologii i chemii. Założenia „Koloratorium” są oparte o przekonanie, że w każdym dziecku drzemie mały odkrywca, a przeprowadzanie eksperymentów to świetna zabawa, która przy odrobinie kreatywności może mieć wymiar praktyczny i edukacyjny – mówi Aleksandra Małozięć, manager ds. komunikacji korporacyjnej w FFiL Śnieżka SA.

Projekt „Koloratorium” jest skierowany do szkół podstawowych z miejscowości do 20 tys. mieszkańców. Jego pilotażowa edycja odbyła się od 18 maja do 22 czerwca 2018 roku na terenie województwa podkarpackiego. Ogólnopolska edycja „Koloratorium” wystartowała w listopadzie 2018 roku, a jej rozstrzygnięcie będzie miało miejsce w maju 2019 roku. W rywalizacji o profesjonalne wyposażenie aż jedenastu minilaboratoriów zmierzyło się tym razem 105 szkół z małych miejscowości – spośród nich obecnie wyłoniono już 33 finalistów. Z kolei w tym samym konkursie do walki o nagrody indywidualne stanęło ponad 3500 uczniów z całej Polski. Łączna wartość wszystkich nagród w projekcie to 250 tys. zł brutto.
Program „Dziecięcy świat w kolorach” jest realizowany przez Śnieżkę od 2005 roku. Dzięki niemu oddziały pediatryczne w całej Polsce zmieniają się w kolorowe i przyjazne przestrzenie. Do końca 2018 roku renowacji poddano 29 oddziałów dziecięcych w szpitalach na terenie całego kraju. Aktualnie prace trwają na 30 już oddziale, który zyska odświeżony wygląd i zostanie udekorowany bajkowymi motywami.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Troska o przestrzeganie zasad zrównoważonego rozwoju


Od początku swojego istnienia Śnieżka przykłada dużą wagę do tego, aby dynamizm zmian wynikających z rozwoju organizacji nie zaburzał troski o zachowanie zasad zrównoważonego rozwoju. Dbałość o prowadzenie biznesu w sposób odpowiedzialny przejawia się między innymi w:
- dbaniu o prawa, bezpieczeństwo i rozwój pracowników,
- trosce się o jakość procesów produkcyjnych i powstających w ich ramach wyrobów,
- racjonalnym korzystaniu z zasobów środowiska,
- zachowywaniu transparentności działań rynkowych,
- kreowaniu projektów sprzyjających wyrównywaniu szans społecznych.

Szczegółowe informacje o działaniach podejmowanych w obszarze zrównoważonego rozwoju Śnieżka przedstawia w oświadczeniu na temat informacji niefinansowych, które stanowi część rocznego sprawozdania zarządu FFiL Śnieżka SA z działalności. Oświadczenie za 2018 rok, które ukazało się 29 marca br.

REKLAMA:

Metodologia raportu Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki bazuje na międzynarodowej normie ISO 26000 o nazwie Guidance on social responsibility, która wyróżnia 7 obszarów społecznej odpowiedzialności biznesu: ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki z zakresu pracy, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie oraz zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. Raport uwzględnia także to, jak konkretne inicjatywy odpowiadają na Cele Zrównoważonego Rozwoju przyjęte w 2015 roku przez ONZ.

Autor: Śnieżka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Śnieżka
Nowości z firmy Śnieżka
Czytelnia firmy Śnieżka
Poradnik firmy Śnieżka
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt