chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Ogranicz straty energii cieplnej – sprawdź, co powinieneś wiedzieć o

Ogranicz straty energii cieplnej – sprawdź, co powinieneś wiedzieć o termomodernizacji

02.04.2019
Oszczędność energii, niższe koszty ogrzewania, zmniejszenie zapotrzebowania na energię, wkład w poprawę stanu powietrza – to największe korzyści, jakie zyskujesz dzięki termomodernizacji budynku. Jak jednak przeprowadzić ją tak, by mieć pewność, że odpowiednio ociepliłeś dom? Odpowiedzi znajdziesz w infografice przygotowanej przez markę Caparol.

Termomodernizacja to proces zmian w budynku, których celem jest zmniejszenie strat energii cieplnej. Najczęściej obejmuje izolację przegród i ścian budynku, wymianę okien i drzwi, remont dachu i stropu budynku oraz wymianę ogrzewania i wentylacji.

Najważniejszym krokiem w modernizacji termicznej domu jest ocieplenie ścian – przez nie wydostaje się na zewnątrz nawet 40% ciepła. Następnie zajmij się:
- wymianą dotychczasowych okien na bardziej nowoczesne i energooszczędne. Warto też zastosować ciepły montaż z wysunięciem ościeżnicy w płaszczyznę ocieplenia, dzięki temu dodatkowo doświetlisz wnętrze;
- wymianą starego kotła grzewczego na urządzenie nowszej generacji np. kocioł kondensacyjny lub pompę ciepła wykorzystującą energię z odnawialnych źródeł;
- montażem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Dobra filtracja napływającego do domu powietrza chroni domowników przed smogiem i alergenami.

Pamiętaj, by przed przystąpieniem do termomodernizacji budynku, a szczególnie do nowego ocieplenia domu, sprawdzić za pomocą kamery termowizyjnej, z których miejsc budynku ucieka najwięcej ciepła. O czym jeszcze warto pamiętać przy wyborze ocieplenia?



REKLAMA:

4 kroki do wyboru rodzaju ocieplenia budynku
Aby system ociepleń spełniał swoją funkcję i służył domownikom przez lata, zwróć uwagę na kilka kwestii:
1. Wybór sposobu ocieplenia – wewnętrzne czy zewnętrze. Najczęściej w Polsce stosuje się ocieplenie zewnętrzne. Decydując się na tę opcję, nie tracisz metrażu pomieszczeń. Dodatkowo cały proces ocieplenia nie wpływa negatywnie na codzienne życie domowników. Sprawdź, jaki sposób ocieplenia możesz wybrać dla swojego domu.
2. Wybór metody ocieplenia – najczęściej stosowany jest system ETICS. Polega on na użyciu odpowiednio dopasowanych materiałów, które w efekcie tworzą elewacyjną warstwę termoizolacyjną.
3. Wybór materiału izolacyjnego – wełna mineralna lub styropian,
4. Rodzaj tynku nawierzchniowego – tradycyjny tynk cienkowarstwowy „baranek” lub „kornik” albo tynk dekoracyjny np. imitacja betonu, piaskowca lub drewna.

Jeśli szukasz sprawdzonego systemu ociepleń, sprawdź systemy Capatect marki Caparol. Do wyboru masz aż 3 systemy ociepleń dopasowane do różnych wymagań właścicieli budynków. Gdy szukasz ocieplenia, które będzie wyjątkowo odporne na nagrzewanie i uszkodzenia mechaniczne, sprawdź właściwości systemu Capatect Carbon. Jeśli potrzebujesz ocieplenia, które umożliwia osiągnięcie intensywnego koloru elewacji, sprawdź Capatect Longlife. Decydując się na Capatect Classic, zyskujesz możliwość wyboru różnych wykończeń aranżacyjnych, np. z efektem betonu lub rdzy. W ramach rządowego programu Czyste Powietrze możesz również otrzymać dofinansowanie do termomodernizacji swojego domu. Więcej na temat modernizacji termicznej, systemów ociepleń i wspomnianego programu znajdziesz w infografice przygotowanej przez Caparol.

Chemia budowlana - Fot. Caparol
Fot. Caparol

Chemia budowlana - Fot. Caparol
Fot. Caparol


Autor: Caparol - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Caparol
Nowości z firmy Caparol
Czytelnia firmy Caparol
Poradnik firmy Caparol
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt