chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Pojazdy CEMEX pomogą zadbać o bezpieczeństwo pieszych

Pojazdy CEMEX pomogą zadbać o bezpieczeństwo pieszych

29.03.2019
CEMEX w Polsce rozpoczął akcję promującą bezpieczeństwo pieszych na drogach publicznych. W ramach kampanii pod hasłem „Bądź ostrożny! Rozejrzyj się… zanim wejdziesz na jezdnię” firma wykorzystuje ciężarówki należące do floty firmy, umieszczając na nich hasło kampanii.

Chemia budowlana - Fot. Cemex
Fot. Cemex

W ramach inicjatywy, po ulicach całego kraju będą poruszać się cementowozy pochodzące z zakładów cementowych w Chełmie i w Rudnikach, posiadające charakterystyczne, żółte oznakowanie z hasłem kampanii. Hasło zostanie umieszczone także na betonomieszarce z Wytwórni Betonu Towarowego przy ul. Annopol w Warszawie.

Pojazdy wykorzystane jako nośnik informacji, mają pomóc w ostrzeżeniu pieszych przed potencjalnymi zagrożeniami, z jakimi mogą mieć do czynienia w pobliżu dużych samochodów specjalistycznych, takich jak cementowozy, betonomieszarki czy wywrotki.

REKLAMA:


Hasło nawołuje do zwiększenia czujności, w szczególności przy przechodzeniu przez jezdnię. Dzięki całej kampanii CEMEX ma nadzieję na poprawę świadomości pieszych na temat zagrożeń w ruchu drogowym oraz pragnie propagować bezpieczne i odpowiedzialne zachowanie kierowców, pieszych i pozostałych uczestników ruchu na drogach.

Idea kampanii społecznej zrodziła się w Wielkiej Brytanii, gdzie w 2017 roku zaobserwowano 5-procentowy wzrost liczby wypadków śmiertelnych z udziałem pieszych. Z uwagi na dbałość o bezpieczeństwo i higienę pracy, które stanowią dla CEMEX najważniejszy priorytet, kampania będzie wdrażana we wszystkich krajach europejskich, gdzie firma prowadzi działalność. Kampania towarzyszy stałym działaniom CEMEX w obszarze poprawy bezpieczeństwa na drogach, takim jak szkolenia kierowców floty, czy wyposażeniu samochody w dodatkowe lusterka, czujniki oraz elementy ostrzegawcze na tylnej i bocznej części pojazdów.

Autor: Cemex - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Cemex
Nowości z firmy Cemex
Czytelnia firmy Cemex
Poradnik firmy Cemex
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt