chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Pierwszy etap „Koloratorium” Śnieżki zakończony

Pierwszy etap „Koloratorium” Śnieżki zakończony

27.03.2019
Ponad 100 szkół z całej Polski, blisko 3500 nadesłanych przez uczniów prac plastycznych i literackich oraz prawie 700 zrealizowanych lekcji inspiracyjnych. To podsumowanie pierwszego, pełnego pozytywnych emocji, etapu II edycji projektu „Koloratorium”, przygotowanego przez FFiL Śnieżka SA. Do etapu finałowego awansowały 33 szkoły z największą liczbą punktów. Mają one szanse na zdobycie wielu nagród, w tym 11 profesjonalnie wyposażonych minilaboratoriów, które pomogą uczniom w nauce chemii i biologii. Ogłoszenie wyników nastąpi 8 maja 2019 roku.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

W pierwszym, zakończonym 22 marca 2019 roku, etapie programu wzięło udział 105 szkół. Od 15 listopada 2018 roku, uczniowie i nauczyciele zdobywali dla swoich placówek punkty, realizując wskazane aktywności. Nagradzane było m.in. przeprowadzanie zajęć przez nauczycieli na podstawie przygotowanych konspektów lekcji z „Koloratorium”. Do dyspozycji uczestników było 10 cennych pod względem edukacyjnym, a zarazem atrakcyjnych wizualnie i wciągających konspektów, m.in. „Jak zobaczyć białko?” czy „Życiodajny tlen – jak go zmierzyć w powietrzu?”. Uczniowie mieli ponadto szansę wykazać się kreatywnością w konkursach indywidualnych – mogli przygotować prace plastyczną, przedstawiającą wybrany pierwiastek w formie superbohatera, bądź literacką pod tytułem: „Odkryłem nowy pierwiastek”.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Do drugiego etapu zakwalifikowały się 33 najbardziej aktywne szkoły. W wielkim finale zadaniem uczniów jest przygotowanie krótkiego filmu pt. „Związki z przyrodą”. Oceniana będzie pomysłowość, ale też zaangażowanie i kreatywność uczestników. Na zwycięzców czeka aż 11 profesjonalnie wyposażonych minilaboratoriów o wartości: 30 000 zł, 15 000 zł lub 10 000 zł, w zależności od zajętego miejsca. Wszyscy laureaci programu otrzymają również produkty Śnieżki na remont swoich pracowni.
Przeczytaj również: Kolorowe laboratoria od Śnieżki
Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Pilotażowa edycja „Koloratorium” odbyła się w roku szkolnym 2017/2018 na Podkarpaciu. W drugiej, obecnie realizowanej odsłonie projektu mogły wziąć publiczne szkoły podstawowe z całej Polski. Dzięki temu, jeszcze więcej dzieci będzie mogło skorzystać z potencjału, jaki daje nauka w nowoczesnym laboratorium.

REKLAMA:

Przygotowana przez FFiL Śnieżka SA akcja zachęca młodych ludzi do poznawania otaczającego ich środowiska i inspiruje do dalszych eksperymentów poprzez zapewnienie lepszych warunków do zdobywania wiedzy. Śnieżka, wykorzystując swoją doświadczenie w dziedzinie chemii i realizacji programów społecznych, wspiera w ten sposób edukację w polskich szkołach, umożliwiając uczniom kreatywną zabawę oraz odkrywanie bogatego świata chemii i biologii.

W finałowym etapie „Koloratorium” szkoły mogą nadsyłać swoje filmy konkursowe do 17 kwietnia 2019 roku, zaś zwycięzców II edycji programu poznamy 8 maja 2019 roku.
Autor: Śnieżka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Śnieżka
Nowości z firmy Śnieżka
Czytelnia firmy Śnieżka
Poradnik firmy Śnieżka
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt