chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Masa szpachlowa UZIN NC 111 Bicolor

Masa szpachlowa UZIN NC 111 Bicolor

08.01.2019
UZIN NC 111 BiColor to masa, która zmienia kolor w zależności od poziomu wilgotności. Tuż po wylaniu jest zielona, a gdy zmieni swój kolor na łososiowy, możemy być pewni, że to dobry czas na montaż wykładziny.

Chemia budowlana - Fot. Uzin
Fot. Uzin
Dzięki tej prostej sztuczce nie musimy przeprowadzać kontroli wilgotności, co pozwala nam efektywniej wykorzystać czas wiązania. Zyskujemy też pewność, że masa jest sucha na całej swojej powierzchni – po prostu widać to gołym okiem!

Zastosuj UZIN NC 111 BiColor i zapomnij o problemach związanych z przedwczesnym montażem wykładziny jak pęcherzyki powietrza czy nieprzyjemny zapach. Dzięki zmianom koloru bez problemu rozpoznamy także miejsca, w których już zastosowaliśmy klej. Pozwoli to wyeliminować problem niedoklejonych fragmentów.
REKLAMA:


Inne zalety UZIN NC 111 BiColor


Ta gipsowa wyrównująca masa szpachlowa charakteryzuje się doskonałą rozpływnością. Osiąga bardzo dużą gładkość powierzchni, co pozwala na zaoszczędzenie czasu i kosztów. Na pierwszy rzut oka sygnalizuje, kiedy można podjąć kolejne etapy prac. To jednak nie wszystko.

Naszą nową masę wyróżniają wyjątkowo niskie naprężenia, dlatego sprawdzi się doskonale nawet przy niestabilnych podłożach. Na uwagę zasługuje także wyjątkowa wytrzymałość C50 (zgodnie z EN 13813), która powoduje, że można ją stosować praktycznie w każdych warunkach, niezależnie od przewidywanego obciążenia czy natężenia ruchu.

Parametry techniczne:


przeznaczenie: pod wykładziny tekstylne i elastyczne wszelkiego rodzaju; pod płytki ceramiczne i okładziny z kamienia naturalnego; pod duże obciążenia w budownictwie użytkowym i przemysłowym w tzw. strefach suchych
zużycie: ok. 1,7 kg / m kw. na 1 mm grubości warstwy;
maksymalna grubość warstwy: 10 mm;
minimalna temperatura stosowania: 10 stopni Celsjusza na podłożu;
możliwość wchodzenia: po dwóch godzinach w optymalnych warunkach;
możliwość układania wykładziny: po zmianie koloru – ok. 8 do 10 godzin;
bardzo wysoka wytrzymałość;
bardzo niewielkie naprężenia skurczowe podczas wiązania;
GISCODE CP 1 – masa na bazie siarczanu wapnia;
EMICODE EC 1 PLUS – bardzo niska emisyjność;
RAL-UZ 113 – produkt ekologiczny.
Autor: Uzin - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.3)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Uzin
Nowości z firmy Uzin
Czytelnia firmy Uzin
Poradnik firmy Uzin
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt