chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Jakie kryteria musi spełniać farba, aby móc uzyskać wysoki poziom wykończenia

Jakie kryteria musi spełniać farba, aby móc uzyskać wysoki poziom wykończenia ścian?

03.12.2018
Stan deweloperski to wciąż najczęstszy wybór większości Polaków kupujących mieszkanie, głównie ze względu na cenę oraz możliwość kreatywnego wykończenia mieszkania według własnej koncepcji.

Chemia budowlana - Fot. Dekoral
Fot. Dekoral

Stan deweloperski oznacza najczęściej surowy stan domu lub mieszkania, który od razu umożliwia przystąpienie do prac wykończeniowych. W zależności od zakresu umowy obejmuje m.in. ocieplenie nieruchomości, doprowadzenie przyłączy, przygotowanie ścian do malowania. W zakresie wykończenia ścian w stanie deweloperskim można otrzymać ściany pokryte tynkiem, powierzchnie wyrównane gładzią i przygotowane do malowania lub pokryte jedną warstwą farby białej. Farba deweloperska marki Dekoral Professional została specjalnie stworzona do odbiorów deweloperskich, spełniając wszystkie wymagania jakie w takim standardzie wykończenia są stawiane powłokom na ścianach i sufitach przez wykonawców, inwestorów i użytkowników lokali.

REKLAMA:

Farba do wykończenia ścian z punktu widzenia wykonawcy


Wykonawca wybierając farbę do malowania kieruje się m.in. wygodą w aplikacji, dobrym kryciem, matowością. Farba deweloperska marki Dekoral Professional, dzięki odpowiedniej konsystencji nadaje się zarówno do aplikacji natryskiem hydrodynamicznym, nie powoduje zatykania dysz, jak i do malowania wałkiem, łatwo się rozprowadza, nie chlapie. Ze względu na bardzo dobrą przyczepność do podłoża może być z powodzeniem stosowana do pierwszego malowania mieszkania w stanie deweloperskim. Posiada bardzo dobre krycie, a po wyschnięciu nabiera głębokiej matowości, co optycznie maskuje drobne niedoskonałości podłoża. Umożliwia bezpośrednie nakładanie na nią poprawek gładzi. Minimalna zawartość lotnych związków organicznych pomaga uniknąć wdychania oparów rozpuszczalników podczas natrysku i w efekcie zwiększa poziom bezpieczeństwa i komfortu pracy. Dodatkowo, z praktycznego punktu widzenia, duże opakowania zmniejszają ilość wiader do wyrzucenia po zużyciu farby i ilość śmieci do wywiezienia z budowy.
Chemia budowlana - Fot. Dekoral
Fot. Dekoral

Farba do wykończenie ścian z punktu widzenia inwestora


W zależności od zaawansowania prac wykończeniowych, wyposażenia i urządzenia nieruchomości, inwestor kieruje się ceną, wydajnością, efektywnością produktu. Inwestor potrzebuje farby w dobrej cenie, nie tylko pod kątem zakupu wiaderka, ale również kosztu wykończenia 1 m kw. powierzchni (zużycie materiału oraz robocizna). Farbą deweloperską można pokryć do 13 m2/l przy jednej warstwie w zależności od chłonności i chropowatości podłoża. Do tego, można ją zastosować do różnego typu podłoży budowlanych, takich jak tynki cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe, beton, tynki wapienne. Jest optymalna do malowania zarówno surowych jak i wcześniej malowanych podłoży. Podnosi również estetyczną wartość nieruchomości, dzięki eleganckiemu matowemu wykończeniu powłoki.

Chemia budowlana - Fot. Dekoral
Fot. Dekoral

Końcowy efekt w oczach użytkownika


Użytkownik nieruchomości oczekuje wykończenia ścian i sufitów na tyle mocną i przyczepną powłoką, że bez dodatkowych problemów będzie mógł przemalować ją dowolnymi farbami w wybranych przez siebie kolorach, m.in. bez odrywania powłoki z taśmą przy odcinaniu kolorów. Ewentualnie zostawi ją jako docelową powłokę użytkową bez konieczności pokrywania innymi farbami. Ściany powinny być więc gładkie, pozbawione nierówności. Farba deweloperska ma świetne właściwości kryjące, maskuje optycznie wszystkie niedoskonałości podłoża.

Autor: Dekoral - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.6)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Dekoral
Nowości z firmy Dekoral
Czytelnia firmy Dekoral
Poradnik firmy Dekoral
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt