chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Keim na targach DENKMAL 2018

Keim na targach DENKMAL 2018

20.11.2018
W dniach 8-10 listopada 2018 odbyła się kolejna edycja Europejskich Targów Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Renowacji Starych Budowli DENKMAL w Lipsku. Wśród wystawców nie zabrakło oczywiście firmy KEIM, której stoisko przyciągnęło rzesze zwiedzających. Oprócz tradycyjnych plansz i eksponatów na stoisku urządzono mini warsztat konserwatorski, na którym prezentowano w praktyce zastosowanie produktów mineralnych KEIM.

Chemia budowlana - Fot. Keim
Fot. Keim
Od wielu lat nieodłącznym elementem uczestnictwa firmy KEIM w targach DENKMAL jest organizacja sympozjum. W związku z przypadającym w przyszłym roku jubileuszem, zorganizowano konferencję zatytułowaną STULECIE BAUHAUSU. Tradycyjnie sympozjum otworzył prezes zarządu Keimfarben GmbH, Rüdiger Lugert, a całe wydarzenie poprowadził redaktor naczelny czasopisma db-Methamorphose, Christian Schönwetter. Pierwszy wykład dotyczący koncepcji kolorystycznych w szkole Bauhausu i problemów związanych z ich praktycznym zastosowaniem wygłosił prof. Karl Schawelka z Uniwersytetu w Weimarze. W drugim wykładzie pani Monika Margraf z Wydziału Budownictwa Fundacji Bauhaus w Dessau przedstawiła aspekty renowacji i rozbudowy architektury Bauhausu w Dessau. W kolejnym wykładzie, w zastępstwie prof. Andreasa Schwartinga z Wyższej Szkoły w Konstancji, przedstawiono najnowszy stan badań nad galeriowcami Hannesa Meyera w Dessau. Ostatni wykład, wygłoszony przez arch. Ramonę Buxbaum, dotyczył ochrony i konserwacji dzieł ucznia Bauhausu, Ernesta Neuferta w Darmstadt. Wszystkie wykłady tłumaczone były symultanicznie na język polski, dzięki czemu sala wykładowa zapełniła się nie tylko gośćmi z Niemiec, ale również z naszego kraju. Wszystkie odczyty zostaną opublikowane wiosną 2019 na łamach czasopisma db-Methamorphose.

Autor: KEIM - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(5)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy KEIM
Nowości z firmy KEIM
Czytelnia firmy KEIM
Poradnik firmy KEIM
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt