chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Technologia fasadowa pomogła zabezpieczyć pomnik wojenny na Hawajach

Technologia fasadowa pomogła zabezpieczyć pomnik wojenny na Hawajach

13.11.2018
Około 8000 kotew typu zykon FZP (fischer ACT), zostało wykorzystanych podczas renowacji ważnego pomnika wojennego w Honolulu. Firma BWM Dübel- und Montage-technik GmbH z Leinfelden-Echterdingen w Niemczech, była odpowiedzialna za podkonstrukcję. Firma należy do Grupy fischer od 14 marca 2018 roku.

Chemia budowlana - Fot. fischerpolska
Fot. fischerpolska
Chemia budowlana - Fot. fischerpolska
Fot. fischerpolska

National Memorial Cemetery of the Pacific wpisuje się w naturalny, malowniczy krajobraz Honolulu na Hawajach. Ponieważ miejsce pamięci zostało zbudowane wewnątrz krateru wulkanicznego, jest nieformalnie znane jako Cmentarz Punchbowl. Stanowi on pomnik ku czci osób, które służyły i w Siłach Zbrojnych Stanów Zjednoczonych oraz tych, którzy oddali życie za swój kraj. Obiekt znajduje się w Krajowym Rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym. Każdego roku miliony odwiedzających składa hołd poległym, czyniąc z obiektu jedno z najpopularniejszych miejsc pamięci na Hawajach.

Pomnik ofiar poległych w czasie II wojny światowej jest ważnym miejscem na tym rozległym terenie. Departament Administracji Cmentarzy Stanów Zjednoczonych, sprawujący opiekę nad obiektem, podjął decyzję o remoncie pomnika, z uwagi na jego zły stan techniczny. Za planowanie renowacji odpowiedzialny był Korpus Inżynierów Armii USA. W prace projektowo - konstrukcyjne zaangażowano również inżynierów z Grupy fischer. Zadaniem jakie postawiono przed wykonawcą, było zastąpienie płyt z kamienia naturalnego z wygrawerowanymi nazwiskami poległych, na powierzchni 1200 metrów kwadratowych. Około 8000 kotew fischer FISCH w wariancie 13x30 M8 / SO / 13 AL zostało zastosowanych razem z aluminiową konstrukcją nośną BWM ATK 103 P, aby bezpiecznie i pewnie zamocować płyty o szerokości 60 centymetrów i wysokości 90 centymetrów w betonie ściany.

"Nasza kotwa FYZ-ZYKON FZP II zdobyła przewagę przy realizacji tego projektu dzięki innowacyjnej technologii. fischer Zykon FZP II, osadza się w tzw. otworze z podcięciem a po osadzeniu nie powoduje naprężeń w płycie. Taka technologia pozwala na kilkukrotne zwiększenie nośności w porównaniu

z konwencjonalnymi mocowaniami.", mówi Jochen Burbach, ACT Manager dla fischer SystemTec GmbH. Grawerowane kamienne tablice mają zatem gwarancję żywotności przez wiele kolejnych lat. "Kotwa jest niewidoczna z zewnątrz dzięki technologii podcinania, tak że nie można zobaczyć punktów mocowania na kamieniu naturalnym lub na nazwiskach poległych", mówi Jochen Burbach, podkreślając kolejną kluczową zaletę systemu.

Specjalnie na potrzeby tego projektu BWM wyprodukował 150-mm linearne agrafy które spięły w całość aluminiową konstrukcje nośną i zastosował wraz z aluminiową konstrukcją nośną ATK 103 P. Całość uzupełniona kotwami fischer Zykon, gwarantuje pewne mocowanie płyty z kamienia naturalnego do betonu, dzięki czemu osprzęt jest niewidoczny z zewnątrz. Systemy BWM ATK 103 umożliwiają ekonomiczną kombinację różnych grubości materiału dzięki opatentowanej optymalizacji momentu zginającego w płytach fasadowych. Specjalistyczne połączenie kotew podciętych fischer FZP i podbudów BWM stanowiło idealne rozwiązanie dla projektu.

REKLAMA:

Renowacja przywróciła pomnikowi majestatyczny wygląd zaś upamiętnionym należną szacunek i pamięć.

Autor: fischerpolska Sp. z o. o. - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy fischerpol
Nowości z firmy fischerpolska Sp. z o. o.
Czytelnia firmy fischerpolska Sp. z o. o.
Poradnik firmy fischerpolska Sp. z o. o.
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt