chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » ARBET z kulturą zaprasza na wystawę!

ARBET z kulturą zaprasza na wystawę!

29.10.2018
Fabryka Styropianu ARBET jako inicjator projektu „ARBET z kulturą” oraz partner projektu „Jan Kanty Fotograficzny” zaprasza na wystawę w Wejherowie.

Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet
Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet

20 listopada 2018 w Wejherowskim Centrum Kultury o godzinie 18 odbędzie się wystawa „Jan Kanty Fotograficzny”. Autorem zdjęć jest Grzegorz Funke.

Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet
E. G. Funke, artysta fotografik, członek ZPAF. Przygodę z fotografią rozpoczął w 1966 r. jako członek redakcji Ilustrowanego Magazynu Studentów Politechniki Gdańskiej „Kronika Studencka”. W tym samym roku Jan Kanty Pawluśkiewicz założył kabaret studentów Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej „ANAWA”. Gdy Jan Kanty komponował „Tango Anawa” oraz ”Pomarańcze i mandarynki”, Edward Grzegorz fotografował między innymi:
- Stana Borysa i Bizony,
- Czesława Niemena,
- Mirę Kubasińską,
- Czerwone Gitary,
oraz wizytę prezydenta Charles’a de Gaulle’a w Gdańsku.Zrządzeniem losu, 23 sierpnia 2007 r. w Galerii Five o’clock w Kołobrzegu, odbył się wernisaż obrazów Jana Kantego Pawluśkiewicza pt „Sensy – Byty – Mary” i tam nastąpiło ich spotkanie. Edward Grzegorz stwierdził, jako portrecista, że Jan Kanty to znakomity model w portrecie reportażowym, a jego osobowość i wszechstronność w sztuce, bardzo go inspiruje. Był to początek projektu, który zrealizowany został w trakcie kolejnych wernisaży, przez jedenaście ostatnich lat. Tak powstał zbiór ponad tysiąca zdjęć, z których wybrano dziewiętnaście. Udowadniają, że Jan Kanty jest graficzny, muzyczny, architektoniczny, plastyczny, mimiczny, tajemniczy, a na pewno FOTOGRAFICZNY.

REKLAMA:

Kuratorem wystawy jest Jerzy Zegarliński. Jej prezentacja w Wejherowskim Centrum Kultury przygotowana została we współpracy z Agencją Zegart. FS ARBET jest partnerem projektu.

Autor: Arbet - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.4)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Arbet
Nowości z firmy Arbet
Czytelnia firmy Arbet
Poradnik firmy Arbet
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt