chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Preparat do impregnacji kamienia NFS 704 - preparat do impregnacji kamienia od Sopro

Preparat do impregnacji kamienia NFS 704 - preparat do impregnacji kamienia od Sopro

22.10.2018
Sopro NFS 704 to gotowy do użycia, specjalny impregnat do okładzin z marmuru oraz innych kamieni naturalnych czy okładzin betonowych.

Chemia budowlana - Preparat do impregnacji kamienia NFS 704. Fot. Sopro
Preparat do impregnacji kamienia NFS 704. Fot. Sopro
Zapewnia długotrwałą ochronę przed plamami z wody, olejów i zatłuszczeń. Przezroczysty, odporny na promienie UV i zażółcenia nadaje się do zastosowania na wszystkie polerowane, oszlifowane i nieobrobione powierzchnie z kamienia naturalnego – nie zmieniając ich koloru. Doskonale sprawdzi się w zastosowaniach zewnętrznych i wewnętrznych, także w przypadku zabezpieczenia spoin cementowych. Niewidoczny po wyschnięciu, wnika w powierzchnię okładziny i wypełnia kapilary, dzięki czemu w znacznym stopniu ogranicza przenikanie zabrudzeń płynnych i zawierających tłuszcz w głąb materiału.

Impregnat Sopro NFS 704 osiąga pełną skuteczność już po 24-48 godzinach. Trwałość impregnacji w obszarach zewnętrznych wynosi 5-10 lat (w zależności od chłonności okładziny), a w pomieszczeniach jest uzależniona od stosowanych środków czyszczących. Pamiętajmy, że w tym przypadku niewskazane jest stosowanie produktów silnie odtłuszczających oraz tworzących dodatkowe powłoki.

REKLAMA:


Rada Eksperta Sopro: Impregnację kamienia za pomocą Sopro NFS 704 można z łatwością przeprowadzić samodzielnie. Pamiętajmy jednak o trzech podstawowych zasadach: przed aplikacją preparatu przetestujmy jego działanie na niewidocznym fragmencie materiału; zadbajmy o to, by powierzchnia była czysta i sucha – ewentualne zabrudzenia należy wcześniej usunąć przy pomocy odpowiedniego preparatu czyszczącego; zawsze stosujmy się do zaleceń producenta – zarówno w kontekście przeznaczenia, jak i zakresu temperatur, w których możemy bezpiecznie używać konkretnego środka (w przypadku NFS 704 temperatura impregnowanej powierzchni powinna wynosić od +5C do +25C). Impregnat nanosimy równomiernie, cienką warstwą na czystą i suchą powierzchnię. Stopniowo rozprowadzamy, nie dopuszczając do zaschnięcia, a ewentualny nadmiar usuwamy suchą ściereczką. W przypadku większych obszarów, nadmiar można usunąć za pomocą gumowej ściągaczki, zaś powierzchnię wypolerować mechanicznie. Okładziny chłonne można ponownie zaimpregnować po upływie 5 minut.

Dopełnieniem impregnacji będzie regularne stosowanie koncentratu czyszcząco – konserwującego, Sopro NWP 706, który spełnia swoje podwójne zadanie w jednym cyklu pracy. Preparat zawiera składniki pielęgnacyjne, dzięki którym kamień zyskuje odświeżoną strukturę kolorystyczną oraz zwiększoną odporność na zaplamienie.

Cena: ok. 107 zł / 1 L
Zużycie: do 15 m2/litr w zależności od chłonności okładziny. W przypadku okładzin/kamieni polerowanych wydajność zwiększa się do 30 m2.

Autor: Sopro - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.6)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Sopro
Nowości z firmy Sopro
Czytelnia firmy Sopro
Poradnik firmy Sopro
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt