chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Benjamin Moore ogłosił KOLOR ROKU 2019

Benjamin Moore ogłosił KOLOR ROKU 2019

16.10.2018
Pierwsza oficjalna prezentacja miała miejsce podczas eventu w Seagram Building w Nowym Jorku. Dlaczego srebrzysto-szary odcień otrzymał ten zaszczytny tytuł?

Chemia budowlana - Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore

Pause…


Ellen O’Neill, Director of Strategic Design Intelligence koncernu Benjamin Moore & Co., wraz ze swoim teamem co roku przemierza świat w poszukiwaniu jednego, wyjątkowego koloru. W 2018 roku niczym ładunek eksplodowała gorąca, energetyczna czerwień - Caliente. Tym razem było zupełnie inaczej.

Chemia budowlana - Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore

Pomiary nastrojów pokazały, że ludzie pragną spokoju i ciszy kojarzonej ze spowitą we mgle Anglią, klimatem z portretu Michelle Obama autorstwa Amy Sherald, słodkiej ciszy panującej w muzeum Noguchi zlokalizowanym w cichym zakątku Queens w Nowym Jorku, a nawet z nowym - nieco dziwacznym, srebrzystym kolorem włosów zwanym „mushroom”. „Przeczytałam o tym sześć miesięcy temu i od razu zapisałam w podręcznym notatniku” - wspomina Ellen O’Neill i dodaje „Około półtora miesiąca po tym, jak ogłosiliśmy intensywny, a wręcz agresywny kolor roku 2018 - czerwień Caliente, odwiedziłam Londyn, by wziąć udział w jednym z paneli dyskusyjnych dotyczących kolorów. Doskonale pamiętam wizytę w National Portrait Gallery, gdy patrzyłam na obraz Gerharda Richtera usłyszałam przesłanie – szary kolorem obojętności. Wybuchłam śmiechem i powiedziałam - O mój Boże, jakież to prawdziwe”.
Chemia budowlana - Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore
Chemia budowlana - Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore

Metropolitan glamour…


Stało się oczywiste, z której palety odcieni wybrany zostanie koloru roku.
Łowczynie trendów chciały jednak, aby szarość była nietypowa i nieco „industrialna”.
Dlatego początkowo myślały nawet o odcieniu metalicznym. Stąd pomysł, aby po raz pierwszy w historii zaprezentować, w co roku wydawanej broszurze, kolor w dwóch stopniach połysku - półmat (eggshell) oraz półpołysk (semi-gloss).

Jak twierdzi Ellen O’Neill, METROPOLITAN wnosi do wnętrz spokój. Wykorzystanie go w różnych stopniach połysku pozwala uzyskać efekt wytworności lub strukturę.

Chemia budowlana - Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore

Metropolitan jest wszechstronny.


Gdy widzimy go na próbce we wzorniku, możemy odnieść wrażenie, że nie stoi za nim żadna historia. Jednak w rzeczywistości wybrany kolor jest metameryczny (zmienia kolor pod wpływem różnego rodzaju oświetlenia) i często miło zaskakuje.
Widać to doskonale na zdjęciach wnętrz pomalowanych na kolor METRRPOLITAN. Zauważymy naturalną grę światła i cienia - ta wyjątkowa szarość potrafi zmienić klimat wnętrz.

Kontemplacja i równowaga


„To kolor z neutralnego spektrum palety, który odwołuje się do kontemplacyjnego stanu umysłu. Pozbawiona agresji, skromna, ale równocześnie efektowna szarość stanowi kojący i wpływowy środek wyrazu.” - wyjaśnia Ellen O’Neil.

Kolor roku 2019 doskonale współgra z innymi odcieniami np. różem, zielenią, błękitem, beżem. Jest na tyle uniwersalny, że może by stosowany samodzielnie lub jako idealne tło dla innych kolorów.

REKLAMA:

Czy szary jest bezpieczny?


Ellen O’Neill wyjaśnia - „Chcę oddzielić piękno palety szarości od ogólnego przekonania ludzi, iż używają jej dlatego, że boją się koloru. Myślę, że to znaczne uproszczenie. Szarość naprawdę jest piękna i ważna. Właśnie dlatego jest tak popularna, a nie z powodu tego, że ludzie myślą, iż jest bezpieczna.
Przeczytaj również: Konsumenci wybrali Naturę
Kiedy zaczniesz ją zauważać gdziekolwiek: w specyficznej siwiźnie włosów „mushroom”, zwierzętach czy w kamiennych ścianach, zauważysz, że coś w tym jest”.

Autor: B.M. Polska - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.8)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy B.M. Polsk
Nowości z firmy B.M. Polska
Czytelnia firmy B.M. Polska
Poradnik firmy B.M. Polska
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt