chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » iX – podkład podłogowy przyszłości

iX – podkład podłogowy przyszłości

20.09.2018
Lafarge w Polsce jako pierwszy producent na rynku, wprowadza innowacyjny produkt dedykowany do wykonywania podkładów podłogowych. iX CPP20 do posadzek jest dopasowany do potrzeb wykonawców używających maszyn typu miksokret. Nowatorska formuła gwarantuje łatwe ściąganie i zacieranie mieszanki betonowej, a przez to oszczędność czasu nawet do 20%. Dodatkowo nowe 20 kg worki ułatwiają dozowanie spoiwa do maszyny i podnoszą komfort pracy operatora.

Chemia budowlana - iX – podkład podłogowy. Fot. Lafarge
iX – podkład podłogowy. Fot. Lafarge

Chemia budowlana - iX – podkład podłogowy. Fot. Lafarge
iX – podkład podłogowy. Fot. Lafarge
iX CPP20 do posadzek to odpowiedź Lafarge na potrzeby specjalistów wykonujących podkłady podłogowe. To wyjątkowy na rynku produkt o zmodyfikowanych technologicznie właściwościach – skład i cechy spoiwa zostały specjalnie dobrane pod kątem uzyskania wyjątkowych właściwościach reologicznych mieszanki, a w konsekwencji wysokich parametrów wytrzymałościowych gotowego podkładu.

- Zmiany na rynku cementu workowanego i suchych mieszanek inspirują nas do pracy nad nowymi produktami, które jeszcze lepiej spełniają oczekiwania wykonawców pod względem właściwości technologicznych oraz oszczędności czasu pracy i energii. W Lafarge nie podążamy za trendami, wolimy je aktywnie wyznaczać i kształtować. Właśnie dlatego wprowadziliśmy na rynek innowację produktową – specjalistyczne rozwiązanie dla posadzkarzy – iX CPP20. Dzięki bliskiej współpracy z wykonawcami i wielu przeprowadzonym testom możemy zaoferować klientom wyspecjalizowany produkt, który w pracach posadzkarskich sprawdza się lepiej niż cementy uniwersalne – komentuje Marta Florczak, Dyrektor Sprzedaży Cementu & B2B/B2C, Lafarge w Polsce.
REKLAMA:


Unikalna receptura produktu dopasowana jest do prac przy użyciu maszyn typu miksokret. iX CPP20 posiada skład, który gwarantuje optymalne parametry i eliminuje dodatkowe prace operatora maszyny. Produkt pakowany jest w worki 20 kg, zamiast tradycyjnie używanych 25 kg, co ułatwia dozowanie spoiwa do maszyny i podnosi komfort pracy operatora.

Kolejną kluczową zaletą iX CPP20 jest właściwa reologia mieszanki, dzięki czemu jej układanie oraz zacieranie posadzki wymaga od specjalistów włożenia mniejszej ilości energii i może być wykonywane znacznie szybciej. Posadzka wykonana przy użyciu iX CPP20 posiada wyższą wytrzymałość na ściskanie i zginanie, niż porównywalne posadzki cementowe. Gwarantuje to lepszą trwałość oraz ułatwia prace wykończeniowe, np. układanie płytek lub parkietu drewnianego. Produkt ma też lepsze parametry przewodności cieplnej w porównaniu do podkładów podłogowych wykonanych na tradycyjnym spoiwie, co jest istotne przy wykonywaniu posadzek z ogrzewaniem podłogowym.

Zastosowanie iX CPP20 daje możliwość wykonania podkładu podłogowego w klasach CT-C12-F2 do CT-C30-F5 zgodnie z normą PN-EN 13813; 2003.
Z okazji wprowadzenia nowego produktu na rynek Lafarge oferuje wykonawcom wyjątkową możliwość wypróbowania pracy z iX. Wystarczy spełnić trzy proste warunki: wykonywać posadzki z wykorzystaniem miksokreta, być zarejestrowanym na stronie www.rejestracjalafarge.pl oraz podzielić się swoją opinią o produkcie z technologiem Lafarge. Promocja trwa w dniach 17.09 - 30.09.2018.

Parametry techniczne:


Powierzchnia właściwa wg Blaine’a – 4 607 cm2/g
Początek czasu wiązania – 270 min
Koniec czasu wiązania – 382 min
Wytrzymałość na ściskanie po 2 dniach, badana zgodnie z PN-EN 196-1 – 26,0 Mpa
Wytrzymałość na ściskanie po 28 dniach, badana zgodnie z PN-EN 196-1 – 56,9 Mpa
Gęstość właściwa – 2,89 g/cm3
Wodożądność – 31,30%
Zawartość siarczanów (jako SO3) – 2,70%
Zawartość chlorków (jako CI-) – 0,07%
Zawartość alkaliów (eq Na2O) – 1,27%

Autor: Lafarge - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.4)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Lafarge
Nowości z firmy Lafarge
Czytelnia firmy Lafarge
Poradnik firmy Lafarge
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt