chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Jakimi produktami możemy zrobić profesjonalną renowację budynku?

Jakimi produktami możemy zrobić profesjonalną renowację budynku?

06.09.2018
Zabytkowe pałace, stare kościoły czy historyczne budynki użyteczności publicznej to jedne z największych wyzwań pod kątem renowacji ścian i fasad. Tego typu roboty budowlane wymagają nie tylko specjalistycznej ekipy wykonawczej, ale przede wszystkim trwałych i profesjonalnych produktów, takich jak zolsilikatowa farba Sigma Mineral Topcoat.

Chemia budowlana - Fot. Sigma
Fot. Sigma

Wiekowe budynki wymagają szczególnej troski. Upływ czasu, nieustanne narażenie na niekorzystne czynniki zewnętrzne, a czasem również wpływ działalności człowieka sprawiają, że stopniowo tracą one swój dawny wygląd. Brak regularnej kontroli ich stanu oraz renowacji może prowadzić nawet do uszkodzenia konstrukcji, a co za tym idzie do nieodwracalnych zniszczeń i popadnięcia w ruinę. Do renowacji tego typu powierzchni służą specjalistyczne produkty dla profesjonalistów, a obecnie jednym z najpopularniejszych i najprostszych sposobów odnawiania historycznych ścian i fasad budynków są farby. Nowoczesna formuła takich emulsji jak np. przeznaczonej do dekoracyjno–ochronnego malowania i odnawiania wnętrz oraz fasad budynków Sigma Mineral Topcoat, gwarantuje optymalne efekty renowacyjne na elewacji.

Trwałe i mocne spoiwo


Specjalny skład, oparty na kombinacji wodnego szkła potasowego oraz zolu krzemionkowego, sprawia, że produkt cechuje się wyjątkowymi właściwościami – łączy się z podłożem zarówno fizycznie, jak i chemicznie, przy zachowaniu naturalności i mineralno-matowego charakteru powłoki. To kluczowy atrybut farby, dzięki któremu z powodzeniem można ją stosować na podłożach mineralnych, powierzchniach opartych na spoiwach syntetycznych albo starych powłokach silikatowych. Sprawdzi się również doskonale na tynkach organicznych bez dodatkowych warstw podkładowych lub – co ważne w przypadku renowacji zabytkowych powierzchni – na podłożach surowych: tynkach wapiennych, cementowych, cementowo-wapiennych, cegłach silikatowych oraz płytach włóknisto-cementowych. Technologia oparta na kombinacji zolu krzemionkowego oraz silikatu pozwala na stosowanie Sigma Mineral Topcoat również do renowacji istniejących, dobrze związanych i nośnych powłok farb organicznych. Ze względu na właściwości – przyleganie do różnego rodzaju powierzchni oraz trwałość spoiwa, które tworzy farba na zastosowanych podłożach, produkt idealnie sprawdzi się nie tylko w renowacjach obiektów zabytkowych i historycznych, ale również w profesjonalnym budownictwie mieszkalnym, przemysłowym czy biurowym.
Chemia budowlana - Fot. Sigma
Fot. Sigma

Ochrona w parze z ekologią


Co ważne w zastosowaniach zewnętrznych, oprócz mocnych zalet związanych z trwałością farby, Sigma Mineral Topcoat wykazuje odporność na niekorzystne czynniki środowiska. Wilgoć, będąca jednym z najbardziej dewastacyjnych elementów dla ścian i elewacji budynków historycznych, niesie ze sobą szereg zagrożeń związanych m.in. z rozwojem grzybów i pleśni, obniżeniem termicznej izolacyjności czy wytrzymałości całego obiektu. Dlatego Sigma Mineral Topcoat dzięki mikroporowatej i otwartej dyfuzyjnie strukturze, gwarantuje najwyższą klasę przepuszczania pary V1, a dzięki zawartości hydrofobizatorów, aktywnie chroni przed wnikaniem wody opadowej (W3 wg EN 10062). To sprawia, że produkt może być bezpiecznie stosowany także we wnętrzach o wysokiej wilgotności. Formuła farby została pozbawiona organicznych rozpuszczalników, dzięki czemu ma ekologiczny charakter. Co ważne, szczególnie w przestrzeni miejskiej, na powierzchni elewacji i fasad pomalowanych farbą Sigma, tworzy się powłoka antystatyczna, odporna na zabrudzenia i odpychająca od siebie kurz. Zolsilikatowa farba Sigma Mineral Topcoat jest dostępna w komputerowym systemie kolorowania COLOR PRO.

REKLAMA:

Zolsilikatowa farba Sigma Mineral Topcoat Basa LN - 63,49 zł za 1L.

(Oceń ten artykuł):
(3.5)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy
Nowości z firmy
Czytelnia firmy
Poradnik firmy
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt