chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Właściciel marki Caparol w TOP 100 innowacyjnych firm

Właściciel marki Caparol w TOP 100 innowacyjnych firm

31.07.2018
Koncern DAW SE, właściciel marki Caparol, po raz drugi znalazł się w elitarnym gronie TOP 100 – rankingu wyróżniającym innowacyjne firmy niemieckiej klasy średniej. Przedsiębiorstwo doceniono za model zarządzania sprzyjający innowacyjności, a również za działania najwyższej kadry menedżerskiej i tworzenie w firmie klimatu sprzyjającego rozwojowi nowych rozwiązań.

Chemia budowlana - Ranga Yogeshwar (po środku), dziennikarz naukowy, moderator i mentor przekazał w ramach Niemieckiego Szczytu Klasy Średniej w Ludwigsburgu ceniony znak jakości
Ranga Yogeshwar (po środku), dziennikarz naukowy, moderator i mentor przekazał w ramach Niemieckiego Szczytu Klasy Średniej w Ludwigsburgu ceniony znak jakości "TOP 100" na ręce Anji Schröpfer (Alpina), Uwe Michaelisa (członek zarządu DAW odpowiedzialny za innowacyjność), Dr. Christopha Hahnera (członek zarządu DAW) i Dr. Tony’ego Horneffa (członek zarządu Caparol) (od lewej). Foto: KD Busch / compamedia


Międzynarodowa grupa DAW zatrudnia na całym świecie ponad 5 600 pracowników. W 2017 r. uzyskała obrót przekraczający 1,3 miliarda euro i zajmuje wiodącą pozycję na rynku farb budowlanych w Niemczech, Austrii, Białorusi i Turcji. Na polskim rynku obecne są dwie kluczowe marki wchodzące w skład grupy: Caparol, kierujący swoje produkty do sektora profesjonalnego oraz marka Alpina Expert, oferująca farby dostępne w marketach budowlanych.
REKLAMA:


Misja: wyznaczanie nowych standardów


Oprócz obecności w grupie TOP 100 koncern DAW otrzymał też najwyższy rating – „A”. Taka ocena jest przyznawana przedsiębiorstwom posiadającym wyróżniającą się kadrę menedżerską najwyższego szczebla na poziomie międzynarodowym. „Przedsiębiorstwa, które otrzymały to oznaczenie, wyznaczają nowe standardy” – wyjaśnia prof. Nikolaus Franke, kierownik naukowy badania wyłaniającego TOP 100 firm niemieckiej klasy średniej.

W celu otrzymania najwyższej oceny niemiecki producent farb i systemów ociepleń musiał przejść przez dwustopniową procedurę opracowaną przez Uniwersytet Ekonomiczny w Wiedniu. Przedmiotem analizy była zarówno obecna sytuacja przedsiębiorstwa, jak i planowane działania. Pod uwagę brano także osiągnięte już sukcesy w dziedzinie innowacyjności. „Ważniejsze od przeszłości jest jednak profesjonalnie przygotowane kierownictwo odpowiedzialne za innowacyjność, gdyż na podstawie jego działań można ocenić przyszły potencjał firmy” – tak analizę koncernu DAW komentuje prof. Nikolaus Franke.

Firma DAW została założona w 1895 r. i od początku swojej działalności oferuje ekologiczne i zdrowe produkty oraz usługi związane z rynkiem chemii budowlanej. To rodzinne przedsiębiorstwo jest doceniane za prekursorskie rozwiązania w wielu kategoriach produktów swojej branży. W 2018 r. znalazło się też w grupie TOP3 w ramach Niemieckiej Nagrody Zrównoważonego Rozwoju (Deutscher Nachhaltigkeitspreis).
Autor: Caparol - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Caparol
Nowości z firmy Caparol
Czytelnia firmy Caparol
Poradnik firmy Caparol
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt