chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Tajemnica sukcesu marki Caparol

Tajemnica sukcesu marki Caparol

30.07.2018
5 pokoleń, ponad 120 lat historii, 700 produktów i jeden z najbardziej rozpoznawalnych logotypów w branży budowlanej. W czym tkwi tajemnica sukcesu marki Caparol – firmy, która połączyła tradycję z innowacyjnością?

Chemia budowlana - fot. Caparol
fot. Caparol

Wszystko zaczęło się w 1895 r. od wynalezienia przez dr Roberta Murjahna – założyciela niemieckiej firmy DAW – farby do fasad, która wyróżniała się wyjątkową trwałością. Od pierwszych liter najważniejszych składników używanych do produkcji tej farby, czyli kazeiny, parafiny i oleju, wzięła się z kolei nazwa firmy Caparol.

Chemia budowlana - Reklama z lat trzydziestych. Fot. Caparol
Reklama z lat trzydziestych. Fot. Caparol

Tradycja – na straży historii


W XXI wieku ta rodzinna firma jest już zarządzana przez piąte pokolenie i zatrudnia blisko 6 tys. pracowników w 15 krajach. Przez ponad 120 lat nie zmieniło się jedno – jakość, która gwarantuje trwałość rozwiązań i zaufanie wykonawców. Właścicielem firmy od zawsze jest ekspert w dziedzinie chemii, dlatego innowacyjność i zastosowanie najnowszych technologii stanowiło i nadal stanowi o sile tej marki i przewagach konkurencyjnych na najważniejszych rynkach. Marka Caparol specjalizuje się w produkcji farb (elewacyjnych i do wnętrz) oraz kompleksowych systemach ociepleń. Od samego początku materiały firmy Caparol były również cenione w zakresie konserwacji zabytków. Produkty ze specjalistycznej linii Histolith były używane między innymi w renowacji Bramy Brandenburskiej, Zamku Książ, Biblioteki Raczyńskich czy Opery Wrocławskiej. Systemy Caparol tworzą też nową historię – rozwiązania z kolorowym słoniem w logo zastosowano podczas budowy Allianz Areny w Monachium, Stadionu Narodowego w Warszawie czy Centrum Kongresowego w Krakowie.
Przeczytaj również: Szkolenia z Akademią Caparol
REKLAMA:


Obecnie, trwałość rozwiązań systemowych Caparol gwarantują przede wszystkim badania oraz inwestycje w najnowsze technologie. Wynikiem prac zespołu specjalistów badań i rozwoju są systemowe rozwiązania, które z powodzeniem wykorzystywane są w produkcji materiałów malarskich. W 6 laboratoriach Grupy DAW, zespół wysoko wykwalifikowanych chemików, techników oraz inżynierów dokłada starań, by receptury produktów były jak najbardziej zaawansowane technologicznie, a jednocześnie idealnie dopasowane do potrzeb wykonawców, inwestorów czy architektów. To wszystko sprawia, że Caparol to nie tylko producent chemii budowlanej, ale przede wszystkim dostawca profesjonalnych rozwiązań.

Technologie, które tworzą innowacje


W swojej ponad 120-letniej historii koncern DAW, do której należy firma Caparol, koncentrował się na tworzeniu innowacyjnych rozwiązań. Firma jako pierwsza na świecie opracowała recepturę farb dyspersyjnych i rozpoczęła produkcję dyspersyjnych farb elewacyjnych. Dzisiaj nowe technologie są opracowywane w sześciu specjalistycznych laboratoriach, a oferta firmy to ponad 700 produktów w 9 kategoriach.

Firma Caparol docenia też ekologiczne rozwiązań. Właśnie dlatego większość farb do wnętrz marki Caparol oznaczona jest znakiem E.L.F, który potwierdza, że są to produkty bezpieczne dla zdrowia zarówno malarza, jak i użytkownika domu czy mieszkania. Dzieje się tak dlatego, że materiały E.L.F. nie zawierają konserwantów, lotnych związków organicznych (LZO) czy plastyfikatorów.

Trendy docenione przez klientów


Odpowiedni odcień czy barwa mogą zaważyć o efekcie końcowym całej aranżacji. Doskonale wiedzą o tym eksperci Caparol, którzy na co dzień zajmują się kolorem. Farb Design Studio to międzynarodowy zespół specjalistów śledzących najnowsze mody czy nadchodzące trendy kolorystyczne. Pod czujnym okiem fachowców nieustannie powstają nowe kolekcje czy idealnie pasujące zestawienia farb Caparol.

Wiedza i doświadczenie międzynarodowego Farb Design Studio są istotne również w Polsce. Inspiracje ekspertów są podstawą do przygotowania propozycji kolorystycznych, dopasowanych do oczekiwań polskiego konsumenta.
A jest z czego wybierać, gdyż propozycja kolorystyczna marki Caparol to tysiące odcieni, oryginalność barw oraz kolor idealnie pasujący do wystroju wnętrza. Dzięki możliwościom komputerowego systemu barwienia ColorExpress, marka oferuje ponad 14000 niepowtarzalnych odcieni farb wewnętrznych i elewacyjnych.

Jakość produktów Caparol potwierdza nie tylko 120 lat tradycji – firma każdego dnia pracuje na zaufanie swoich klientów. Blisko ćwierć wieku obecności na polskim rynku zaowocowało wieloma wyróżnieniami, m.in. Laurem Klienta odkrycie Roku 2017 dla systemów ociepleń Caparol Carbon Longlife Classic. Laur Klienta, według badań Instytutu Gfk Poland, jest przez 25% klientów uznawany za najbardziej godne zaufanie godło promocyjne.
Przeczytaj również: Pociąg do sztuki Caparol
Rozwiązania systemowe Caparol są dostępne w 360 punktach sprzedaży na terenie całej Polski.

Autor: Caparol - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0.8)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Caparol
Nowości z firmy Caparol
Czytelnia firmy Caparol
Poradnik firmy Caparol
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt