chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Podłogi drewniane w Polsce przeżywają swój renesans

Podłogi drewniane w Polsce przeżywają swój renesans

26.07.2018
Coraz więcej prywatnych inwestorów decyduje się na taki rodzaj okładziny. Ma to swoje odzwierciedlenie także w produkcji. Jak wynika z czerwcowego raportu FEP (Europejskiej Federacji Przemysłu Pakietowego), Polska jest liderem w produkcji podłóg drewnianych z ponad 19-procentowym udziałem w rynku.

Chemia budowlana - Fot. Uzin
Fot. Uzin

Od lat na topie utrzymują się podłogi warstwowe. Ich udział w produkcji jest dominujący – stanowi aż 81%. – Ten trend nie dziwi nikogo w branży – przemawia za nim kilka faktów: coraz trudniejszy dostęp do cennego surowca, jakim jest drewno, upowszechnienie się technologii ogrzewania podłogowego, a także fabryczne wykończenie, pozwalające na szybszy montaż podłóg. To wszystko sprawia, że podłogi warstwowe pod prawie 10 lat są numerem jeden dla klientów – uważa Robert Elias, doradca techniczno-handlowy marek UZIN i PALLMANN.

Do tego trendu dopasować się muszą także pozostali uczestnicy rynku parkietowego – także firmy z branży chemii podłogowej. – Oczywiste jest, że nasze systemowe rozwiązania dopasowujemy do potrzeb wykonawców. Popularność podłóg wielowarstwowych w połączeniu z ciągłym dążeniem do skracania czasu pracy na inwestycji owocuje różnymi ciekawymi produktami, nad którymi stale pracuje nasz dział technologiczny.
REKLAMA:


Jednym z tych rozwiązań jest nowość na rynku – jednoskładnikowy klej na bazie STP - UZIN MK 160. – To produkt, który wprowadziliśmy do sprzedaży w lipcu. Jest dedykowany podłogom warstwowym, bez ograniczenia do ich formatu. Wyróżnia go łatwość stosowania i fakt, że jako klej utwardzający się pod wpływem wilgoci szybko uzyskuje przyczepność początkową. Równie ważne jest to, że ewentualne zabrudzenia da się łatwo usunąć, co w przypadku najczęściej fabrycznie wykończonych podłóg warstwowych ma niebagatelne znaczenie – dodaje Robert Elias.

Chemia budowlana - Fot. Uzin
Fot. Uzin
UZIN MK 160
Informacje techniczne – UZIN MK 160
kolor: jasnobeżowy
zużycie: 1000-1200 g/m2
czas otwarty: 20-25 min
możliwość obciążania: po ok. 24 godzinach
szlifowanie: po ok. 36 godzinach
zastosowanie: podłogi warstwowe bez ograniczeń formatu, podłogi lite do wielkości 160x1400 mm, podłogi z wodnym ogrzewaniem podłogowym
GISCODE 10 – nie zawiera rozpuszczalników
EMICODE EC 1 R PLUS – bardzo niska emisyjność PLUS
cena za opakowanie: 168 zł

Autor: Uzin - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Uzin
Nowości z firmy Uzin
Czytelnia firmy Uzin
Poradnik firmy Uzin
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt