chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Sopro - nowa receptura kleju FF 455

Sopro - nowa receptura kleju FF 455

24.07.2018
Kamień naturalny i szklana mozaika to wdzięczne materiały wykończeniowe o nieograniczonych możliwościach kompozycyjnych. Różnorodne faktury i gama barw sprawiają, że każde pomieszczenie, aranżowane z ich udziałem, nabierze prawdziwie interesującego charakteru. Jednak, by marzenie o idealnym wnętrzu mogło się spełnić, do prac glazurniczych należy podejść z ogromną uwagą. Gwarantem sukcesu i nieskazitelnego wyglądu okładziny jest odpowiednia zaprawa klejowa. Nowa receptura Sopro FF 455 pozwoli Wam wykonać plan prac na 455%.

Chemia budowlana -  Nowa receptura Sopro FF  455. Fot. Sopro
Nowa receptura Sopro FF 455. Fot. Sopro

Sopro FF 455 to biała, wysokoelastyczna, cienkowarstwowa zaprawa cementowa idealna do przyklejania i mocowania jasnych okładzin z kamienia naturalnego, okładzin ceramicznych oraz mozaiki ceramicznej, kamiennej i szklanej. Jej nowa, udoskonalona receptura pozwala na tworzenie warstw o grubości od 2 do 15 mm i pracę z formatami do 60x60 cm.

Klej znajdzie swoje zastosowanie na ścianach i podłogach - w pomieszczeniach mieszkalnych, usługowych, miejscach wilgotnych i mokrych, a także na tarasach, balkonach czy elewacjach. Charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością kontaktową i stabilnością na powierzchniach pionowych.

REKLAMA:


Zaprawa odpowiada klasyfikacji C2TE (C2: przyczepność ≥ 1,0 N/mm2, T: zmniejszony spływ, E: długi czas otwartego schnięcia ≥ 30 minut) zgodnie z normą PN-EN 12004. Specjalnie opracowany skład nowej receptury sprawia, że klej jest łatwy w obróbce, doskonale zatrzymuje wodę potrzebną w trakcie procesu wiązania zapraw cienkowarstwowych, a po utwardzeniu staje się odporny na częste cykle zamrażania i rozmrażania. Ponadto, charakteryzuje go wysoka wydajność – (ok. 1,2 kg/m² na 1 mm grubości warstwy) oraz dobre właściwości i parametry robocze.

Całość dopełnia licencja EMICODE® klasy EC1plus wg GEV oraz niska zawartość chromianów. Oznacza to, że produkt nie wydziela toksycznych związków do otoczenia, a tym samym jest wyjątkowo bezpieczny dla środowiska i jego użytkowników.

Rada eksperta Sopro: Wykorzystując zaprawę Sopro FF 455, do fugowania należy przystąpić po około 24 godzinach lub po utwardzeniu zaprawy. Możliwość obciążania powierzchni następuje kolejno: po ok. 3 dniach – w pomieszczeniach mieszkalnych; po ok. 21 dniach – w przypadku pomieszczeń mokrych o wysokim obciążeniu wodą; po ok. 28 dniach – wykańczając obszary podwodne, podłogi ogrzewane i obiektu usługowe.

Zużycie materiału: około 1,2kg/m2 na 1 mm grubości warstwy

Dostępne opakowania: Worek 25 kg, Worek 5 kg

Cena: ok. 45 zł / worek 25 kg

Producent: Sopro Polska

Autor: Sopro - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Sopro
Nowości z firmy Sopro
Czytelnia firmy Sopro
Poradnik firmy Sopro
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt