chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Synthos S.A. planuje budowę nowej instalacji XPS

Synthos S.A. planuje budowę nowej instalacji XPS

12.07.2018
Synthos S.A. planuje budowę nowej instalacji do produkcji XPS (polistyrenu ekstrudowanego), o rocznej wydajności 220 tys. m3. Obecnie trwają prace przygotowawcze do rozpoczęcia inwestycji i uzyskania pozwolenia na budowę. Instalacja powstanie w zakładzie produkcyjnym w Oświęcimiu.

Chemia budowlana - Fot. Synthos S.A.
Fot. Synthos S.A.

Synthos S.A. jest największym producentem XPS w Europie Centralnej. Od 2012 r. pozostaje liderem na rynku polskim i czeskim w ilości sprzedanych płyt oraz udziałów w rynku. Obecnie łączne moce produkcyjne na instalacjach w Polsce i Republice Czeskiej wynoszą 400 tys. m3 rocznie.

Za realizacją inwestycji przemawia kilka czynników. Najważniejsze z nich to: dobre perspektywy rynkowe, znajomość technologii i rynków, przewaga konkurencyjna wynikająca z integracji surowcowej, możliwości zagospodarowania recyklatów oraz niskich kosztów energii, a także optymalizacja logistyczna.
REKLAMA:


W procesie produkcyjnym obok tradycyjnego surowca (PS) wykorzystywane będą recyklaty pochodzące z zagospodarowania odpadów opakowaniowych z tworzyw styrenowych, co zgodne jest z koncepcją circular economy i założeniami Strategii dla Plastików Unii Europejskiej.

Rozbudowa mocy produkcyjnych XPS jest odpowiedzią na potrzeby rynku i klientów. Europa Centralna charakteryzuje się wysokim tempem wzrostu rynku XPS. Tempo wzrostu zapotrzebowania na płyty XPS jest wyższe niż na tradycyjny styropian. Budowa nowej linii produkcyjnej płyt XPS pozwoli na intensyfikację sprzedaży i wzrost udziałów rynkowych szczególnie na rynkach: polskim, czeskim, słowackim i niemieckim.

XPS (polistyren ekstrudowany), sprzedawany pod nawą handlową Synthos XPS Prime, jest nowoczesnym materiałem termoizolacyjnym, który zdobył szerokie uznanie branży budowlanej, a jego popularność rynkowa stale wzrasta. Polistyren ekstrudowany XPS Prime charakteryzuje się bardzo dobrą izolacyjnością termiczną, odpornością na działanie wilgoci oraz wysoką wytrzymałością. Dzięki zamkniętokomórkowej budowie wewnętrznej wykazuje on szereg unikalnych cech, bardzo przydatnych w budownictwie. Oprócz zastosowania w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym, płyty XPS Prime stosowane są do izolacji przy budowie torowisk, parkingów, infrastruktury drogowej i pasów startowych i innych nawierzchni, na które wywierany jest duży nacisk.Synthos planuje dalszą rozbudowę zdolności produkcyjnych do łącznej zdolności 800 tys. m3/rok. Dla dalszej rozbudowy rozważana jest lokalizacja w Czechach.


Autor: Synthos S.A - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.2)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Synthos S.
Nowości z firmy Synthos S.A
Czytelnia firmy Synthos S.A
Poradnik firmy Synthos S.A
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt