chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Tomasz Marczyński z Lotto Soudal debiutuje w Tour de France

Tomasz Marczyński z Lotto Soudal debiutuje w Tour de France

09.07.2018
W sobotę, 7 lipca 2018 roku, rusza 105 wyścig kolarski Tour de France. Zawodnicy przejadą 3351 km podzielonych na 21 etapów. Start zaplanowano w sobotę w Noirmoutier-en-l’Île fo Fontenay-le-Comte, departament Wandea, a metę 29 lipca tradycyjnie w Paryżu. Polskim debiutantem w tegorocznym wyścigu jest doświadczony kolarz Tomasz Marczyński z grupy Lotto Soudal.

Chemia budowlana - Tomasz Marczyński. Fot. Soudal
Tomasz Marczyński. Fot. Soudal
Belgijska drużyna Lotto Soudal, powstała w 1985 roku, należy do najlepszych zawodowych grup kolarskich na świecie. Znaczący sukces odnotowała już w 1987 roku, za sprawą obecnego jej menadżera Marco Sergeanta, który wygrał wówczas jeden z etapów „Wielkiej Pętli”, jak się popularnie mówi o Tour de France. Od tamtej pory zawodnicy Lotto Soudal wielokrotnie stawali na podium na najważniejszych wyścigach kolarskich. W 2017 roku odnotowali łącznie 25 triumfów. Aktualnym liderem zespołu jest Andre Greipel, który ma na swoim koncie m.in. 11 etapowych zwycięstw w Tour de France i 2 zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Tour Down Under.

W 2016 roku do Lotto Soudal dołączył Tomasz Marczyński (ur. 6 marca 1984r.), dla którego nawiązanie współpracy z belgijską drużyną było równoznaczne z wejściem do najwyższej kolarskiej ligi. Utalentowany wychowanek klubu Krakus Swoszowice kilkakrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski w kolarstwie szosowym, a w ubiegłorocznej edycji Vuelta a España wygrał 2 etapy wyścigu, potwierdzając swoją wysoką formę. W 2017 roku był nominowany do tytułu Sportowiec Roku 83. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego”.

Nieformalnie, Tomasz Marczyński określany jest jako „kapitan mentalny” grupy Lotto Soudal. Wpływ na to ma na pewno m.in. jego duże doświadczenie, pozytywne nastawienie do życia, umiejętność podnoszenia się z porażek. To bardzo mobilizuje ekipę.

W tym roku nasz Mistrz znalazł się w składzie Lotto Soudal na Tour de France – będzie to debiut Tomasza Marczyńskiego w tym największym wyścigu kolarskim na świecie. Kiedy byłem dzieckiem i zaczynałem swoją przygodę w rowerem, marzyłem aby pewnego dnia wystartować w Tour de France. Dzisiaj po dwudziestu latach ciężkiej pracy, walki, wzlotów i upadków to marzenie się spełnia - mówi Tomasz Marczyński. Jak zapowiada, da z siebie wszystko.


Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.1)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Soudal
Nowości z firmy Soudal
Czytelnia firmy Soudal
Poradnik firmy Soudal
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt