chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Zwycięzcy pilotażowej edycji konkursu „Koloratorium”

Zwycięzcy pilotażowej edycji konkursu „Koloratorium”

27.06.2018
Zakończyła się pierwsza edycja emocjonującej walki o szkolne laboratoria. Dzięki konkursowi „Koloratorium”, którego pomysłodawcą i fundatorem jest FFiL Śnieżka SA, trzy podkarpackie szkoły wzbogacą się o profesjonalne wyposażenie pracowni biologiczno-chemicznych.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Dzień 22 czerwca 2018 roku na długo pozostanie w pamięci uczniów ze Szkoły Podstawowej m. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Kosienicach.Zdobywcy pierwszego miejsca na podium o werdykcie dowiedzieli się od samych pomysłodawców akcji, którzy niespodziewanie pojawili się w szkole podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Punktem kulminacyjnym było przekazanie symbolicznego vouchera na kwotę 30 000 zł. - Najpierw zaskoczenie i niedowierzanie, potem aplauz i wielka radość – relacjonuje się Aleksandra Małozięć, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej Śnieżki.

- To pierwszy finał naszego nowego projektu. Wierzymy, że „Koloratorium” będzie godnym następcą projektu „Kolorowe Boiska”, który przez 11 lat realizowaliśmy na terenie całej Polski. Wiemy, że przełom maja i czerwca, to okres posumowań wyników w nauce oraz wytężonej pracy w szkołach. Tym bardziej, dziękujemy wszystkim twórcom kreatywnych pomysłów, nauczycielom i ich podopiecznym - dodaje Aleksandra Małozięć.
REKLAMA:


W rywalizacji grupowej walka toczyła się o profesjonalne wyposażenie pracowni biologiczno-chemicznej oraz zestawy farb Śnieżka niezbędne do ich remontu. Rywalizacja odbywała się w dwóch etapach. W pierwszym, szkoły musiały zaangażować jak największą liczbę uczniów do grywalizacji oraz przygotować pracę konkursową, którą był krótki film pt. „Pracownia bez zasad”, prezentujący szkolne laboratorium inspirujące do nauki i eksperymentowania. Jury wyłoniło zwycięzcę oraz laureatów II i III miejsca, a ocenie podlegały takie elementy jak: kreatywność, wyraz artystyczny, skala zaangażowania uczniów.

Zwycięzcy „Koloratorium”


Zwycięzcą pilotażowej edycji konkursu „Koloratorium” została Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Kosienicach. Praca pt. „Śnieżka – kolorowa pracownia” wywalczyła główną nagrodę, czyli profesjonalne wyposażenie sali biologiczno-chemicznej o wartości 30 tys. zł, zestaw farb Śnieżka potrzebnych do jej remontu oraz lekcję pokazową prowadzoną przez dr hab. Aleksandrę Ziembińską Buczyńską – znaną z programu telewizyjnego „Wynalazcy przyszłości”.

Kolejne miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Manasterzu. Nagrodą za drugie miejsce na podium jest wyposażenie pracowni biologiczno-chemicznej o wartości 15 tys. zł oraz zestaw farb Śnieżka potrzebnych do jej remontu. Uczniowie swoją pracę zatytułowali „…od małej Zuźki do inżynier Zuzanny”.Trzecie miejsce w konkursie zdobyła Szkoła Podstawowa Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im.Jana Pawła II w Rudniku nad Sanem za film pt. „Nasza barwna pracownia”. Nagrodą za „brąz” jest wyposażenie pracowni biologiczno-chemicznej o wartości 10 tys. zł oraz zestaw farb Śnieżka.

Ponadto, szkoły, które przystąpiły do konkursu do 22 maja oraz do 15 czerwca udostępniły film konkursowy, dodatkowo otrzymały gwarantowane nagrody wyróżnienia w postaci 12,5 l farby Śnieżka Satynowa.

Nagrody w rywalizacji indywidualnej


To jednak nie koniec listy nagrodzonych w konkursie „Koloratorium”! Równolegle z rywalizacją szkół trwała walka uczniów o nagrody indywidualne, którymi są cztery tablety marki Apple. W tej rozgrywce zadanie polegało na przedstawieniu wybranego przez siebie pierwiastka chemicznego jako Superbohatera. Podobnie, jak w przypadku zadań grupowych, jury podczas oceny prac brało pod uwagę spójność pracy z tematem, kreatywność i wyraz artystyczny.

Nagrody trafiły do:


- Laury Malec ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Manasterzu
- Dominiki Dymon z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Dubiecku
- Grzegorza Klaczy z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ropczycach
- Julii Niedźwiedź z Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Dubiecku.

- Wszystkim uczestnikom konkursu „Koloratorium” dziękujemy za udział i zaangażowanie, a laureatom gratulujemy! To optymistycznie nastraja nas do dalszej pracy i już dziś mogę zapewnić, że we wrześniu ogłosimy start kolejnej edycji projektu, który tym razem obejmie obszar całej Polski – podsumowuje Aleksandra Małozięć.

Konkurs „Koloratorium” to projekt, którego celem jest zaszczepienie wśród najmłodszych pasji do rozwoju oraz odkrywania ciekawej strony przedmiotów, takich jak chemia, biologia czy przyroda. Śnieżka chce w nim również pokazać, że te dziedziny nauki są obecne w każdym, nawet najdrobniejszym elemencie codziennego życia, a czerpanie z nich inspiracji może stać się niezwykłą przygodą.Pilotażowa edycja „Koloratorium” adresowana była do szkół podstawowych z miejscowości w woj. podkarpackim, w których mieszka nie więcej niż 20 tys. mieszkańców. Trafia więc do małych miejscowości, które borykają się z brakiem funduszy na profesjonalne wyposażenie pracowni szkolnych. Dzięki autorskiemu projektowi, pierwsze polskie szkoły otrzymały solidne wsparcie na profesjonalne wyposażenie pracowni biologiczno-chemicznych. Planowane jest rozszerzenie tego projektu na obszar całej Polski.

Autor: Śnieżka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Śnieżka
Nowości z firmy Śnieżka
Czytelnia firmy Śnieżka
Poradnik firmy Śnieżka
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt