chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Rozwiązania LafargeHolcim na największych arenach

Rozwiązania LafargeHolcim na największych arenach

25.06.2018
LafargeHolcim miał swój wkład w budowę i przebudowę najważniejszych obiektów infrastruktury sportowej w Rosji. Globalny dostawca materiałów budowlanych dostarczył rozwiązania wykorzystane na ośmiu z dwunastu stadionów, na których rozgrywane są mecze tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Chemia budowlana - Stadion Łużniki (Moskwa). Fot. Lafarge
Stadion Łużniki (Moskwa). Fot. Lafarge

Cementownie grupy LafargeHolcim w Kołomnie, Ferzikowie i Wolsku oraz kopalnie kruszywa w Republice Karelii odegrały ważną rolę w dostarczeniu materiałów budowlanych na stadiony, między innymi moskiewski flagowy Stadion Łużniki. To na nim w czasie tegorocznych Mistrzostw Świata rozegranych zostanie siedem meczy, w tym mecz otwarcia oraz finał.

Stadion Łużniki dzięki czteroletniemu remontowi, który trwał do końca 2017 roku, zwiększył swoją pojemność by pomieścić aż 80 tys. widzów najważniejszej imprezy piłkarskiej na świecie. LafargeHolcim Russia dostarczył ponad 20 ton cementu, do wykonania ponad 60 tys. m3 prac betonowych. Cement spełnia najwyższe parametry techniczne – cechuje go wysoka wytrzymałość na ściskanie i niższe ciepło hydratacji, co pozwala uniknąć spękań i zwiększa trwałość konstrukcji. W ramach projektu niezbędne było zapewnienie stałych dostaw cementu, dodatkowych kontroli jakości oraz wsparcia technicznego w zakresie składu betonu towarowego.
REKLAMA:


- Duże projekty infrastrukturalne realizowane w krótkich terminach na okoliczność wydarzeń o randze międzynarodowej zawsze są ogromnym wyzwaniem. Dzięki szerokiej sieci cementowni i kopalni kruszyw w Rosji, LafargeHolcim jako wiodący dostawca materiałów budowlanych, mógł zapewnić stałe dostawy cementu o najwyższej jakości. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że dzięki naszemu globalnemu know-how jesteśmy preferowanym partnerem w tak prestiżowych projektach w Rosji i w całej Europie – komentuje Marcel Cobuz, dyrektor regionalny na Europę i członek Komitetu Wykonawczego Grupy LafargeHolcim.

Poza obiektami sportowymi LafargeHolcim dostarczył również wiele materiałów konstrukcyjnych niezbędnych do realizacji projektów infrastrukturalnych, w tym lotnisk, dróg, tuneli i mostów, zbudowanych na potrzeby imprezy sportowej przyciągającej największą liczbę widzów na świecie.

Najważniejsze obiekty wybudowane przy wykorzystaniu produktów Grupy to:
- Stadion Łużniki (Moskwa) – siedem spotkań, w tym mecz otwarcia i finał,
- Kazań Arena (Kazań) – sześć meczy,
- Centralny Stadion w Jekaterynburgu (Jekaterynburg) – cztery mecze fazy grupowej,
- Niżny Nowogród Arena (Niżny Nowogród) – sześć meczy,
- Wołgograd Arena (Wołgograd) – cztery mecze,
- Samara Arena (Samara) – sześć meczy,
- Rostów Arena (Rostów nad Donem) – cztery mecze fazy grupowej oraz 1/16 finału.
Autor: Lafarge - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.1)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Lafarge
Nowości z firmy Lafarge
Czytelnia firmy Lafarge
Poradnik firmy Lafarge
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt