chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Nowości w ofercie Uzin Utz Polska

Nowości w ofercie Uzin Utz Polska

15.06.2018
Już w czerwcu w naszej ofercie pojawi się nowy dodatek do jastrychu w płynie – UZIN AS 52 Liquid.

Chemia budowlana - Fot. Uzin Utz Polska
Fot. Uzin Utz Polska
Produkt ten uzupełni gamę naszych dodatków i dołączy do dotychczas przez nas oferowanego UZIN AS 51 Express w postaci proszku. UZIN AS 52 Liquid służy do zmniejszenia zapotrzebowania na wodę oraz do skrócenia czasu oczekiwania na uzyskanie gotowości do układania okładzin. Dzięki zastosowaniu naszej nowości będzie można zaoszczędzić wodę aż do 25%, a także zmniejszyć podatność do powstawania spękań oraz poprawić właściwości naprężeniowe i skurczowe. Co ważne, jest to produkt wyjątkowo ekologiczny i bardzo nisko emisyjny, o czym świadczy certyfikat EMICODE EC 1 PLUS.

Zmiany dotyczą także brzegowej taśmy typu B do dylatacji – powierzchnia klejąca otrzymała ok. 20% więcej kleju, a także ma lepszą przyczepność na podłożach zapylonych lub porowatych oraz w niskich temperaturach otoczenia. Odwrócony sposób nawinięcia rolki znacznie ułatwi i przyspieszy przyklejanie.
Przeczytaj również: Jak zostać posadzkarzem?
REKLAMA:


Gruntowanie
UZIN PE 414 BiTurbo (wcześniej UZIN PE 414 Turbo) to przykład kolejnej udanej optymalizacji produktu. Nowa wersja charakteryzuje się jednolitym czasem schnięcia w przypadku wszystkich klejów do parkietów na bazie żywic reaktywnych. Nowy środek jest znacznie szybszy niż jego poprzednia wersja i już po upływie jednej godziny od gruntowania można rozpocząć klejenie. To, co się nie zmieniło to jego doskonałe właściwości penetrujące oraz łatwość stosowania. Zmodyfikowany produkt umożliwia także jak dotychczas skuteczne izolowanie jastrychów cementowych z wilgotnością szczątkową aż do 4% CM (do 2,5% CM w przypadku ogrzewania podłogowego).

Uwaga! Ze względu na bardzo dużą szybkość działania, nie jest już możliwe piaskowanie przed następującym po gruntowaniu szpachlowaniem.

Klejenie
W maju w naszej ofercie pojawiły się ulepszone wersje dobrze znanych produktów. UZIN MK 200 PLUS został zastąpiony jednoskładnikowym klejem STP do parkietów UZIN MK 200 NEU. Ceniony przez fachowców klej do układania parkietów wielowarstwowych został ulepszony pod kątem wymogów praktycznych. Świetne właściwości klejące zostały połączone z wydłużonym czasem otwartym wynoszącym obecnie 30-40 minut. Ta modyfikacja znacznie upraszcza układanie wielkoformatowych elementów parkietów, zwłaszcza w wysokiej temperaturze lub/i przy wysokiej wilgotności powietrza. Optymalizacji poddaliśmy także przyczepność UZIN MK 200 NEU, aby szybkie układanie nadal było możliwe przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa.
Autor: Uzin - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.9)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Uzin
Nowości z firmy Uzin
Czytelnia firmy Uzin
Poradnik firmy Uzin
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt