chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Relacja z 5. Dębickiej Dziesiątki z Tikkurila

Relacja z 5. Dębickiej Dziesiątki z Tikkurila

14.06.2018
Paweł Smędowski wielkim triumfatorem 5.Dębickiej Dziesiątki z Tikkurila, która odbyła się w minioną niedzielę, tj. 10 czerwca! Zawodnik klubu GUKLA Bratkowice Korzeniowski.pl nie tylko jako pierwszy przekroczył linię mety, ale dokonał tego w rekordowo krótkim czasie 32 minut i 6 sekund i 9 setnych sekundy, ustanawiając tym samym nowy rekord trasy.

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila

Kolejne miejsca zajęli: Konrad Pociask z Krakowa, z czasem 0:35:26.0, oraz Jakub Herba, reprezentujący Klub Maratończyk Dębica (czas: 0:36:07.0). Wśród pań najszybszą okazała się Katarzyna Nagaś z Mielca (0:44:07.8), za nią uplasowała się Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego (0:44:51.1), zaś na trzecim stopniu podium stanęła Martyna Orkisz z Żyrakowa (0:45:16.9).

5.Dębicka Dziesiątka z Tikkurila wystartowała ok. godz. 10.10. Kilka minut wcześniej na trasę wyjechali zawodnicy na wózkach, którzy do pokonania mieli dystans 7,5 km. Tutaj zwycięzcą został Grzegorz Sujdak z Żyrakowa (0:29:35.7), jako drugi linię mety przekroczył Hubert Pęcak (0:32:52.3) z Korzeniowa, a za nim Mirosław Sudoł (0:33:42.2).
Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila

Łącznie na starcie dębickiego biegu stawiło się ponad trzystu biegaczy. Wśród nich mieszkańcy Dębicy i okolicznych miejscowości, jak również goście z bardziej i mniej odległych miast, tj. Kraków, Łańcut, Tarnów, Tuchów, Rzeszów, Katowice itp., zrzeszeni w klubach i tzw. „wolni strzelcy”, półzawodowcy i amatorzy, dopiero zaczynający swoją przygodę z bieganiem. Tradycją biegu w Dębicy stało się już, że towarzyszy mu pogoda właściwa bardziej dla plażowania niż biegania. Nie inaczej było i tym razem. 30 stopniowa temperatura nie ułatwiała zadania, jakie mieli przed sobą zawodnicy, którzy w takich okolicznościach musieli walczyć nie tylko z dystansem i swoimi słabościami, ale także z lejącym się z nieba żarem. Tym większe wyrazy uznania należą się wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i ukończyli bieg.

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila

Zanim rywalizację rozpoczęli dorośli, swoich sił w Tikkurila Minimaratonie próbowali najmłodsi biegacze. 150 dzieci z roczników 2007-2017, podzielonych na kategorie wiekowe, ścigało się na dystansach 50-400 m. Wszyscy startujący otrzymali pakiety, w których znajdowały się m.in. koszulki techniczne, zaś po ukończonym biegu pamiątkowe medale. A ponieważ głównym przesłaniem imprezy jest zdrowa aktywność, dobra zabawa i integracja, to resztę energii dzieci mogły spożytkować podczas wspólnej zabawy i korzystania z dodatkowych, licznych atrakcji przygotowanych przez firmę Tikkurila.

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila

„Założeniem Dębickiej Dziesiątki z Tikkurila – już od pierwszej edycji - jest propagowanie ruchu na świeżym powietrzu oraz zachęcenie mieszkańców naszego regionu do szeroko rozumianej aktywności sportowej. Tym bardziej cieszy obserwowany w ciągu kilku ostatnich lat wzrost liczby osób żyjących aktywnie i zdrowo - mówi Magdalena Olszewska Kierownik ds. Komunikacji Korporacyjnej i PR Tikkurila Polska SA. „My zawsze gorąco zachęcamy do startu w naszym biegu amatorów uprawiających sport rekreacyjnie. Udział w Dębickiej Dziesiątce z Tikkurila jest dobrą okazją do sprawdzenia swoich możliwości, a przy tym świetną zabawą” – dodaje Magdalena Olszewska.

REKLAMA:

Organizatorem 5.Dębickiej Dziesiątki z Tikkurila był Klub Biegacza „Maratończyk„ Dębica, we współpracy z Tikkurila Polska SA. Do projektu włączyły się lokalne firmy i instytucje, którym organizatorzy pragną serdecznie podziękować, m.in. Darco, Olimp Laboratories, FPHU Sekwoja, Suret, Obserwator Lokalny, Wagi Dębica, Carrefour Dębica, ZUM Sp.z o.o., Wodociągi Dębickie, GZK Brzeźnica Sp. z o.o., FiveFit. , a także Miasto Dębica, MOSIR oraz MOK.
Przeczytaj również: Lododisco „W krainie EMOTek”
„W imieniu firmy Tikkurila oraz Klubu Maratończyk Dębica chciałabym gorąco podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób byli zaangażowani w 5. Dębicką Dziesiątkę z Tikkurila: osobom pomagającym w organizacji biegu, instytucjom i organizacjom wspierającym, sponsorom, osobom i firmom obsługującym, wolontariuszom, mediom, jak również – a może nawet przede wszystkim – zawodnikom i dopingującym ich kibicom. To dla nich, ale i też dzięki nim, ten bieg istnieje i to dzięki nim na kolejnej już edycji mogliśmy się cieszyć wspaniałą atmosferą” – mówi Magdalena Olszewska, Kierownik ds. Komunikacji Korporacyjnej i PR firmy Tikkurila.

Autor: Tikkurila - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0.4)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Tikkurila
Nowości z firmy Tikkurila
Czytelnia firmy Tikkurila
Poradnik firmy Tikkurila
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt