chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Koloratorium, czyli wielka gra o pracownię biologiczno-chemiczną

Koloratorium, czyli wielka gra o pracownię biologiczno-chemiczną

14.05.2018
18 maja br. rusza pilotażowa edycja „Koloratorium”, nowego programu społecznego FFiL Śnieżka SA. O profesjonalnie wyposażone pracownie biologiczno-chemiczne zawalczą szkoły podstawowe z woj. podkarpackiego.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka
Śnieżka od wielu lat kreuje i realizuje lokalne oraz ogólnopolskie projekty społeczne, których głównymi odbiorcami są dzieci i młodzież, ich rodziny oraz nauczyciele. 18 maja br. startuje program „Koloratorium”, którego celem jest zaszczepienie wśród najmłodszych pasji do rozwoju oraz odkrywania ciekawej strony przedmiotów, takich jak chemia, biologia czy przyroda. Śnieżka chce również pokazać, że te dziedziny nauki są obecne w każdym, nawet najdrobniejszym elemencie codziennego życia, a czerpanie z nich inspiracji może stać się niezwykłą przygodą. Używa do tego nowoczesnej formy edukacji, jaką jest grywalizacja, a w zadaniach konkursowych wykorzystuje zainteresowanie uczniów multimediami i nowoczesnymi technologiami. Główną nagrodą w rywalizacji jest profesjonalne wyposażenie szkolnych pracowni biologiczno-chemicznych. Śnieżka jest jedyną firmą w branży posiadającą Akredytowane Laboratorium Badawcze, dlatego może i chce dzielić się wiedzą z zakresu nauk przyrodniczych jak i prawidłowego funkcjonowania laboratoriów.

Rozpoczęcie akcji „Koloratorium” zamyka równocześnie autorski program Śnieżki „Kolorowe boiska”. Dzięki przystąpieniu do rywalizacji nawet najmniejsza szkoła miała szansę stworzyć swoim podopiecznym odpowiednie warunki do uprawiania sportu. W ciągu 11 lat, Śnieżka ufundowała budowę 11 wielofunkcyjnych boisk szkolnych, a kilkaset szkół otrzymało nagrody w postaci farb, sprzętu sportowego i multimedialnego. Kończąc program „Kolorowe boiska” Śnieżka nie rezygnuje z mecenatu na rzecz dzieci i młodzieży i sprawdzone metody wprowadza do nowego projektu „Koloratorium”.
REKLAMA:


Jak przystąpić do projektu?


Pilotażowa edycja programu „Koloratorium” kierowana jest do szkół podstawowych z małych miejscowości w województwie podkarpackim, których liczba mieszkańców nie przekracza 20 tys. Projekt ma formę konkursu, do którego przystąpić można grupowo i indywidualnie. Zgłoszenie odbywa się przez stronę internetową www.koloratorium.pl

Co można wygrać?


W rywalizacji grupowej szkoły walczą o profesjonalne wyposażenie sali biologiczno-chemicznej oraz zestawy farb Śnieżka niezbędne do ich remontu. Nagrody trafią do trzech placówek, które zaangażują największa liczbę uczniów i przygotują najciekawszą pracę konkursową. Krótki film pt. „Pracownia bez zasad”, powinien przedstawiać szkolne laboratorium biologiczno-chemiczne inspirujące do nauki i eksperymentowania. Wartość wygranych: I nagroda – 30 tys. zł, II nagroda – 15 tys. zł, III nagroda – 10 tys. zł.

Z kolei w konkursie indywidualnym uczniowie konkurują między sobą o cztery multimedialne tablety marki Apple. Wygrają je ci, którzy w najciekawszy sposób przedstawią wizję wybranego przez siebie pierwiastka chemicznego w formie superbohatera.Poza nagrodami głównymi do zdobycia są także wyróżnienia w postaci produktów marki Śnieżka dla szkół i zestawów gadżetów dla uczniów. Szkoły, które zgłoszą się do konkursu do 22 maja i do 15 czerwca udostępnią film konkursowy dodatkowo otrzymają nagrodę gwarantowaną w postaci 12,5 l farby Śnieżka Satynowa.

Gra „Koloratorium” rusza 18 maja br. i potrwa do 15 czerwca br. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona 22 czerwca br. na stronie internetowej konkursu organizatora.

Urządzając kolorowe i doskonale wyposażone pracownie szkolne, Śnieżka chce tworzyć przyjazną przestrzeń do twórczej i nowoczesnej edukacji w szkołach. Dla uczniów udział w konkursie „Koloratorium” jest szansą na rozwój i inwestycją w przyszłość. Dla nauczycieli - możliwością przeprowadzania kreatywnych lekcji, zwiększenia skuteczności przekazywanej wiedzy i pracą w doskonałych warunkach. Dla szkół – możliwością profesjonalnego wyposażenia starego laboratorium biologiczno-chemicznego.Pilotażowa edycja projektu „Koloratorium” zostanie przeprowadzona w województwie podkarpackim, jednak planowane jest rozszerzenie tych działań na obszar całej Polski. Więcej informacji o programie oraz platforma konkursowa znajdują się na stronie www.koloratorium.pl. Obecnie dostępna jest jej uproszczona wersji - pełna odsłona witryny dostępna będzie w dniu rozpoczęcia rywalizacji, tj. 18 maja br.

Autor: Śnieżka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Śnieżka
Nowości z firmy Śnieżka
Czytelnia firmy Śnieżka
Poradnik firmy Śnieżka
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt