chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Baumit Life Challenge wchodzi w etap ostatecznych rozstrzygnięć

Baumit Life Challenge wchodzi w etap ostatecznych rozstrzygnięć

14.05.2018
Zanim poznamy werdykt Jury, swoje karty odsłoniła społeczność internetowa. Wyniki publicznego głosowania to kolejny sukces polskiej architektury! Nasze obiekty zajęły najwyższe pozycje aż w 3 z 6 kategorii! Jerzmanowice, Wrocław i Niedoradz – to stąd pochodzą realizacje nagrodzone przez Internautów tytułem Europejskiej Fasady Roku. Ale powody do zadowolenia mają także Gniezno, Jurowce, Kielce, Kraków, Piastów, Szczecin oraz Świnoujście…

Przypomnijmy, że do tegorocznej edycji konkursu na Europejską Fasadę Roku zgłoszono 325 obiektów z 26 krajów, które toczą bój w pięciu głównych kategoriach „dom jednorodzinny”, „budynek wielorodzinny”, „budynek niemieszkalny”, „renowacja termiczna”, „renowacja historyczna” oraz kategorii specjalnej zarezerwowanej dla obiektów o wyjątkowej strukturze fasady. Są one oceniane przez międzynarodowe jury złożone z wysokiej klasy specjalistów i ekspertów z branży – z arch. Piotrem Kostką z Kostka & Kurka Architekci w składzie. Łącząc swoje siły pod koniec marca wytypowali 36 projektów (po 6 z każdej kategorii), które w połowie czerwca br. zmierzą się ze sobą w ścisłym finale. W grze nadal pozostaje aż 5 polskich obiektów: FIL House w Konstancinie-Jeziornie (kategoria „budynek jednorodzinny”), wrocławskie Osiedle Atmosfera („budynek wielorodzinny”), poznański Beyond.pl Data Center („budynek niemieszkalny”), budynek w Kłobucku („renowacja termiczna”) oraz budynek przy Al. Wojska Polskiego w Szczecinie („renowacja historyczna”). Stawka jest niebagatelna. Laureaci każdej kategorii otrzymają po 6 600 euro, a triumfator główny zainkasuje 9 900 euro.

Chemia budowlana - Budynek w podkrakowskich Jerzmanowicach. Fot. Baumit
Budynek w podkrakowskich Jerzmanowicach. Fot. Baumit
Chemia budowlana - Wrocławskie Osiedle Atmosfera. Fot. Baumit
Wrocławskie Osiedle Atmosfera. Fot. Baumit

Chemia budowlana - Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Niedoradzu. Fot. Baumit
Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Niedoradzu. Fot. Baumit

Zanim jednak profesjonalne Jury wskaże tegorocznych zwycięzców Baumit Life Challenge, głos zabrała europejska społeczność internetowa, wskazując swoje typy w głosowaniu online. Znamy już jego wyniki. Polska po raz kolejny pokazała moc, triumfując aż w trzech z sześciu kategorii! W klasie nowych domów jednorodzinnych równych sobie nie miał budynek w podkrakowskich Jerzmanowicach zaprojektowany przez architektów z pracowni Flexiforma. Z kolei wśród nowych obiektów wielorodzinnych najlepsze okazało się wrocławskie Osiedle Atmosfera według projektu biura arch_it Piotr Zybura, powstałe w ramach przedsięwzięcia Nowe Żerniki zwanego również WuWa2. Natomiast w grupie budynków po renowacji termicznej najlepszą ocenę w publicznym głosowaniu otrzymał Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Niedoradzu i biuro LCT Projekt.
REKLAMA:


Chemia budowlana - FRA House w Piastowi. Fot. Baumit
FRA House w Piastowi. Fot. Baumit
Chemia budowlana - Budynek w Jurowcach. Fot. Baumit
Budynek w Jurowcach. Fot. Baumit

Chemia budowlana - Radisson Blu Resort Świnoujście. Fot. Baumit
Radisson Blu Resort Świnoujście. Fot. Baumit
Chemia budowlana - Budynek usługowy w Kielcach przy ul. Mojżesza Pelca. Fot. Baumit
Budynek usługowy w Kielcach przy ul. Mojżesza Pelca. Fot. Baumit

Dominacja polskiej architektury


Dodatkowo w TOP 36 obiektów ze wszystkich kategorii znalazło się aż 11 polskich fasad. W kategorii zarezerwowanej dla domów jednorodzinnych piątą lokatę zajął FRA House w Piastowie, a tuż za nim uplasował się budynek w Jurowcach. Krakowskie Osiedle Europejskie – Kopenhaga zamyka pierwszą szóstkę w grupie budynków wielorodzinnych. W kategorii budynków niemieszkalnych o zwycięstwo otarły się Radisson Blu Resort Świnoujście oraz budynek usługowy w Kielcach przy ul. Mojżesza Pelca, które ostatecznie zostały sklasyfikowane na drugim i trzecim stopniu podium. Kielecki obiekt znalazł się także w TOP 6 obiektów klasyfikowanych w kategorii specjalnej – obiekt o wyjątkowej strukturze fasady. W pierwszej szóstce budynków po renowacji historycznej znalazły się budynek biurowy przy Al. Wojska Polskiego w Szczecinie oraz dwie gnieźnieńskie kamienice – przy ul. Mieszka i ul. Łubieńskiego, które zajęły odpowiednio drugą, czwartą oraz piątą lokatę.

Chemia budowlana - Budynek biurowy przy Al. Wojska Polskiego w Szczecinie. Fot. Baumit
Budynek biurowy przy Al. Wojska Polskiego w Szczecinie. Fot. Baumit

Chemia budowlana - Gnieźnieńska kamienia – przy ul. Mieszka. Fot. Baumit
Gnieźnieńska kamienia – przy ul. Mieszka. Fot. Baumit
Chemia budowlana - gnieźnieńska kamienia – przy ul. Łubieńskiego
gnieźnieńska kamienia – przy ul. Łubieńskiego

Szczeciński obiekt – jako jeden z 36 finalistów wciąż ma szanse na końcowe zwycięstwo w konkursie. Co więcej, wrocławskie Osiedle Atmosfera wygrywając w głosowaniu publiczności zachowało szansę na podwójną „koronę” Baumit Life Challenge 2018. Laureatów poznamy podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 14 czerwca br. w Bratysławie na Słowacji – kraju triumfatora poprzedniej edycji (2016). Czy Polska będzie gospodarzem kolejnej odsłony międzynarodowych zmagań architektonicznych? Dowiemy się już wkrótce!

Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.5)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Baumit
Nowości z firmy Baumit
Czytelnia firmy Baumit
Poradnik firmy Baumit
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt