chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Termomodernizacja budynku - badanie zlecone przez ROCKWOOL Polska

Termomodernizacja budynku - badanie zlecone przez ROCKWOOL Polska

25.04.2018
Podejmując decyzję o termomodernizacji, ponad 60% Polaków najchętniej weźmie pod uwagę opinię wykonawcy lub fachowca, a prawie 24% poradzi się w tej sprawie architekta – taki wniosek płynie z badania, które przeprowadzone zostało dla firmy ROCKWOOL Polska, producenta wełny skalnej.

Wiosna to idealny moment na to, by zacząć myśleć o termomodernizacji budynku – warunki atmosferyczne pozwalają na komfortowe przeprowadzenie wszelkich koniecznych prac, które pozwolą inwestorom indywidualnym cieszyć się ciepłym, bezpiecznym domem o zdrowym mikroklimacie i niskimi rachunkami w sezonie jesienno-zimowym. W związku z tym ROCKWOOL Polska, producent wełny skalnej, postanowił zapytać Polaków, kto stanowi dla nich najcenniejsze źródło porad i informacji o termomodernizacji.
Chemia budowlana - Fot. Rockwool
Fot. Rockwool

Termomodernizacja to dla każdego inwestora ważna inwestycja. Nic więc dziwnego, że w tej kwestii najbardziej wiarygodnym źródłem informacji są dla Polaków wykonawcy – mówi Tomasz Kwiatkowski, ekspert marki ROCKWOOL Polska. – Na fachowcach spoczywa duża odpowiedzialność - nie tylko w zakresie poprawnego montażu izolacji, ale także doradztwa. Dzisiejszy rynek termoizolacji oferuje wiele produktów przeznaczonych do ocieplania domów, a większość inwestorów indywidualnych decyzję w zakresie doboru materiału powierza właśnie fachowcom. Od ich kompetencji i wiedzy zależy, na jaki materiał zdecydują się klienci i czy zapewni on mieszkańcom budynku odpowiedni komfort i bezpieczeństwo przez długie lata. By poszerzyć wiedzę i umiejętności, wykonawca ma dzisiaj wiele możliwości - może na przykład zapisać się na bezpłatne szkolenia, podczas których pozna właściwości wełny skalnej, jej zalety i sposób pracy na tym materiale. Udział w takich warsztatach to dodatkowa gwarancja, że prace ociepleniowe zostaną wykonane na najwyższym poziomie, a wykonawca to profesjonalista.

W badaniu zleconym przez ROCKWOOL Polska, jako drugie najważniejsze źródło opinii o termomodernizacji, badani wskazali rodzinę oraz przyjaciół, którzy sami budowali bądź remontowali (44%). Bezpośrednie rekomendacje od innych inwestorów indywidualnych, których darzy się zaufaniem, są ważnym głosem w podjęciu ostatecznej decyzji. Co więcej, inwestorzy mogą samodzielnie odwiedzić ocieplony już budynek, zapytać o zalety i wady poszczególnych rozwiązań, a także przekonać się, czy potwierdziły się umiejętności wykonawcy, a dane rozwiązanie się sprawdziło. Doradztwo rodziny i przyjaciół pozwala też uniknąć różnego rodzaju błędów, które może popełnić początkujący właściciel domu.
REKLAMA:


Na trzecim miejscu znajdują się inwestorzy indywidualni, którzy poszukują informacji na temat termomodernizacji w mediach społecznościowych. Ponad 10% ankietowanych bierze pod uwagę porady, które znajduje na forach internetowych, a 2,5% z nich uwzględnia opinie, które znajduje w grupach przeznaczonych dla inwestorów indywidualnych na Facebooku.

Wielu inwestorów samodzielnie edukuje się w tym temacie i chętnie poznaje najnowsze trendy w budownictwie. Fora i media społecznościowe dają im możliwość skonfrontowania zdobytej wiedzy z praktyką poprzez konsultacje z innymi inwestorami indywidualnymi, a także fachowcami, którzy chętnie udzielają porad – dodaje Tomasz Kwiatkowski, ekspert ROCKWOOL Polska.

Badanie dla firmy ROCKWOOL Polska zostało zrealizowane w lutym 2018 roku metodą CATI na reprezentatywnej próbie 1000 gospodarstw domowych.

Autor: Rockwool - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.6)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Rockwool
Nowości z firmy Rockwool
Czytelnia firmy Rockwool
Poradnik firmy Rockwool
Copyright 2019 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt