chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Finał rozbudowy zakładu produkcyjnego Uzin Polska Produkty Budowlane w Legnicy

Finał rozbudowy zakładu produkcyjnego Uzin Polska Produkty Budowlane w Legnicy

24.04.2018
Rozpoczęta w grudniu 2016 r. inwestycja dobiegła końca. Zakład produkcyjny Uzin Polska Produkty Budowlane – polski oddział jednego z największych na świecie producentów chemii posadzkarskiej – zyskał dodatkową powierzchnię magazynową wraz z innowacyjną częścią testowo-szkoleniową oraz przestrzeń biurową.

Chemia budowlana - Fot. Łukasz Augustyński
Fot. Łukasz Augustyński

- Jesteśmy w Legnicy od 2000 roku. Przez te prawie 20 lat nasza firma sukcesywnie się rozrastała – zwiększał się zarówno zakres produkcji, jak i zespół. W końcu okazało się, że nasza dotychczasowa siedziba jest po prostu zbyt mała. Ten fakt był głównym, choć niejedynym impulsem do rozbudowy – wyjaśnia Tadeusz Wawrowski, Prezes Uzin Polska Produkty Budowlane Sp. z o.o.

Za projekt rozbudowy odpowiadało Biuro Projektowe Pana Jana Majgiera z Legnicy – projektanta, który przed laty nadzorował budowę zakładu produkcyjnego Uzin Polska od podstaw. Wyzwanie realizacyjne nie było łatwe – prace toczyły się bowiem przy normalnym funkcjonowaniu zakładu produkcyjnego i pracowników w części biurowej.
Przeczytaj również: Uzin Utz rośnie w siłę
REKLAMA:


Z myślą o przyszłości


Rozbudowana hala magazynowa mierzy obecnie 90 długości i 24 m szerokości, a jej powierzchnia to 2160 m2 (przed rozbudową 60x24 m, czyli 1470 m2). Budynek biurowy uzyskał nową kondygnację oraz został wydłużony w całości o 5,5 m. Obecnie powierzchnia biurowca liczy 887 m2.

W dobudowanej części magazynowej wyodrębniona została dwupiętrowa przestrzeń szkoleniowo-testowa, w której będą odbywały się zajęcia w ramach Akademii Sztuki Posadzkarskiej.

- Stworzenie miejsca do szkoleń posadzkarzy – zarówno w wymiarze teoretycznym, jak i praktycznym - było drugą główną motywacją rozbudowy naszej siedziby. Wiemy od naszych klientów, że takiego miejsca w Polsce brakowało, czujemy się też odpowiedzialni za edukację specjalistów. Chcemy, by nowe pokolenia posadzkarzy miały szanse przygotować się do tego niełatwego zawodu w komfortowych warunkach – dodaje Tadeusz Wawrowski.Rozbudowa zakładu wpłynęła także na stronę wizualną budynku – elewacja została pokryta panelami, a nadbudowa jest bardziej przeszklona. Konstrukcja budynku zakłada także możliwość zamontowania w przyszłości na dachu magazynu ogniw fotowoltaicznych.

Autor: Uzin - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Uzin
Nowości z firmy Uzin
Czytelnia firmy Uzin
Poradnik firmy Uzin
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt