chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Statuetki TopBuilder dla produktów Soudal

Statuetki TopBuilder dla produktów Soudal

13.04.2018
27 marca 2018 roku w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się uroczysta Gala TopBuilder. Podczas jubileuszowej, 10. edycji wydarzenia nagrodzono innowacyjne produkty firmy Soudal: pianę natryskową Soudafoam SPF O3 oraz pianę montażowo-uszczelniającą Soudafoam Doors.

Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal
Statuetki TopBuilder należą do najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych na polskim rynku budowlanym. Magazyn „Builder” już od dekady wskazuje rozwiązania technologiczne, materiały oraz usługi, które wyróżniają się najwyższą jakością i innowacyjnością. Podobnie jak miało to miejsce w ubiegłych edycjach wydarzenia, i w tym roku na liście laureatów znalazła się firma Soudal, która otrzymała statuetki za pianę Soudafoam SPF O3 oraz nowość rynkową – pianę Soudafoam Doors.

Soudafoam SPF O3 to piana otwarto komórkowa, przeznaczona do termoizolacji poddaszy i stropów, a także wygłuszania i ocieplania ścian wewnątrz budynku. Odznacza się niskim współczynnikiem przenikania ciepła oraz bardzo dobrym parametrem izolacyjności akustycznej. Jest całkowicie paroprzepuszczalna i nie gromadzi wilgoci. Piana nanoszona jest metodą natryskową, co umożliwia łatwe i szybkie ocieplenie miejsc trudnodostępnych. Po aplikacji rozpręża się i wielokrotnie zwiększa swoją objętość, tworząc powłokę pozbawioną mikroszczelin. Nie stanowi dodatkowego obciążenia dla konstrukcji dachu, jest bardzo trwała w szerokim zakresie temperatur (od -40°C do 120°C), odporna chemicznie oraz niewrażliwa na działanie grzybów i pleśni.
REKLAMA:

Z kolei Soudafoam Doors jest pianą poliuretanową do uszczelnień przy montażu stolarki drzwiowej z drewna, MDF, PVC, stali oraz aluminium. Odznacza się doskonałymi parametrami izolacyjności termicznej i akustycznej, wysoką wydajnością i niskoprężną formułą. Soudafoam Doors gwarantuje optymalne i bezpieczne wypełnienie szczelin obwodowych wokół ościeżnicy, dzięki czemu drzwi są skutecznie wygłuszone a straty ciepła zminimalizowane. Pianę możemy również zastosować m.in. do uszczelniania parapetów, progów i stopni schodów, izolacji przepustów rurowych, a także wypełniania ścianek działowych. Jej obróbka możliwa jest już po około 30 minutach od momentu aplikacji. Dzięki zaworowi Duravalve, który zapewnia absolutną szczelność opakowania, piana Soudafaom Doors posiada maksymalną wydajność przez cały okres jej przydatności do użycia, tj. przez 24 miesiące.
Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Soudal
Nowości z firmy Soudal
Czytelnia firmy Soudal
Poradnik firmy Soudal
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt