chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Hattrick firmy Baumit z nagrodą TOPBuilder 2018

Hattrick firmy Baumit z nagrodą TOPBuilder 2018

03.04.2018
Już po raz dziesiąty redakcja magazynu Builder odznaczyła najwyższej jakości produkty i rozwiązania budowlane, które poprzez swoją innowacyjność wyznaczają kierunek rozwoju branży. Nagrody wręczono 27 marca br. podczas uroczystej gali TOPBuilder Awards 2018. Efektownego hattricka ustrzeliła firma Baumit, która zgarnęła aż trzy prestiżowe statuetki!

Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit

W jubileuszowej odsłonie projektu produkty oceniane były w kategoriach: „Innowacja”, „Nowość” oraz „Specjalna rekomendacja produktu zweryfikowanego rynkowo, niezawodnego”. Wyniki tej edycji konkursu ogłoszono podczas gali TOPBuilder Awards 2018 zorganizowanej 27 marca br. w warszawskim Multikinie Złote Tarasy. Te natomiast niewątpliwie ucieszyły firmę Baumit, która zebrała komplet statuetek TOPBuilder 2018. Kapituła Konkursu pod przewodnictwem profesora Leonarda Runkiewicza nagrodziła trzy produkty sygnowane charakterystycznym logo z czerwonym kwadratem. Dla producenta z Wrocławia to już drugie w tym roku tak prestiżowe wyróżnienie. Przypomnijmy, że w styczniu br. spółka została okrzyknięta Budowlaną Firmą Roku 2017, a jej prezes, Jacek Czyżywicz został uznany za Osobowość Branży 2017.

W kategorii „Innowacja” statuetką TOPBuilder 2018 nagrodzono jedyny jak dotąd na polskim rynku szybkowiążący tynk cementowo-wapienny Baumit MPI 30 Speed, Jego unikatowa formuła zapewnia skrócenie czasu potrzebnego do jego zacierania z nawet kilkunastu do zaledwie ok. 2-3 godzin – niezależnie od grubości kładzionej warstwy, temperatury czy chłonności podłoża. Oznacza to tyle, że prace tynkarskie można rozpocząć i zakończyć nawet dwukrotnie w ciągu jednego dnia roboczego, co stwarza możliwość tynkowania ścian również w piątek, kiedy to zwyczajowo takich prac już się nie podejmuje przy standardowych tynkach cementowo-wapiennych wymagających zatarcia po ok. 12 godzinach. Reasumując – w 5 dni roboczych można wykonać nawet ponad 30% więcej prac.
REKLAMA:


W kategorii „Nowość na rynku” prestiżową nagrodą uhonorowano silikonową farbę elewacyjną premium – Baumit StarColor, która dzięki nowoczesnej formule pozwala na pomalowanie większej ilości powierzchni w czasie krótszym od zakładanego przy użyciu standardowych, ekonomicznych powłok dekoracyjnych. Wysoka wydajność staje się najistotniejsza podczas malowania dużych powierzchni, gdzie zachowanie jednorodności powłoki jest kluczowym elementem. W użytkowaniu Baumit StarColor zapewnia najwyższą jakość i długoletnią odporność fasady na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Niska nasiąkliwość powierzchniowa przyczynia się do powstania powłoki hydrofobowej, tworzącej skuteczną barierę dla wilgoci i zanieczyszczeń, a przy tym gwarantującej łatwą zmywalność. Z kolei specjalna technologia Baumit Cooling Technology umożliwia stosowanie nawet najciemniejszych barw na ociepleniach, eliminując obawy o ich blaknięcie i zapewniając skuteczną ochronę przed skutkami nadmiernego nagrzania elewacji promieniami słonecznymi.

W kategorii „Specjalna rekomendacja produktu zweryfikowanego rynkowo, niezawodnego” wyróżniono błyskawiczną posadzkę cementową Baumit Rapido 1 Speed. Jak sama nazwa wskazuje, jej najmocniejszą stroną jest zawrotna szybkość zarówno wiązania, jak i wysychania. Dla przybliżenia, ruch pieszy możliwy jest już po 3h od nałożenia, a po 24h warstwa grubości 50 mm osiąga gotowość do układania płytek czy parkietu, co doceni każdy, kto ceni swój czas. W praktyce oznacza to skrócenie prac związanych z wykonaniem podłogi nawet o ok. 3-4 tygodnie w porównaniu z wykorzystaniem standardowego podkładu.

Jako firma z dużymi ambicjami, która wciąż stawia przed sobą nowe cele i podejmuje kolejne wyzwania, stale pracujemy nad jakością naszych produktów. Każde wyróżnienie zawsze jest dla nas powodem do dumy, nagrodą za włożony wysiłek. Takie nagrody jak statuetki TopBuilder 2018 czy niedawno przyznany nam tytuł Budowlanej Firmy Roku 2017 cieszą, ale także zobowiązują i motywują do dalszego działania na rzecz rozwoju polskiej branży budowlanej. Dlatego w dalszym ciągu będziemy dokładać wszelkich starań, by architekci mogli urzeczywistniać nasze marzenie o tym, by wszyscy ludzie mieszkali ładniej, zdrowiej i oszczędniej, a wykonawcom pracowało się łatwiej i sprawniej – mówi Aleksandra Gilewska Manager ds. marketingu w firmie Baumit.
Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.9)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Baumit
Nowości z firmy Baumit
Czytelnia firmy Baumit
Poradnik firmy Baumit
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt