chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Śnieżka coraz wyżej w prestiżowym zestawieniu rankingu

Śnieżka coraz wyżej w prestiżowym zestawieniu rankingu

01.03.2018
Po raz 14. opublikowany został „Ranking Najcenniejszych Polskich Marek” dziennika „Rzeczpospolita”. Na 103. miejscu w prestiżowym zestawieniu uplasowała się Śnieżka (Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA), która poprawiła tym samym swoją pozycję w porównaniu z zeszłoroczną edycją rankingu.

Chemia budowlana - Fot. Śniezka
Fot. Śniezka
Marka to współcześnie bardzo mocny kapitał przedsiębiorstwa, źródło jego przewagi konkurencyjnej i nieodzowny element budowania sukcesu. Przykładem silnego brandu, konsekwentnie umacniającego swoją pozycję rynkową jest Śnieżka, która w tegorocznej odsłonie „Ranking Najcenniejszych Polskich Marek” zajęła 103. lokatę. Na uwagę zasługuje też fakt, że marka ta jest jedynym, notowanym w aktualnej odsłonie rankingu, producentem farb i lakierów. Wysoka pozycja w najnowszej edycji zestawienia oznacza awans w porównaniu z zeszłym rokiem, kiedy to Śnieżka uplasowała się na 110. miejscu, a także w porównaniu z rokiem 2016 i zajętym wówczas 113. miejscem. Śnieżka znalazła się także w gronie 100 najsilniejszych brandów oraz w poszczególnych minirankingach marek, które osiągnęły najlepsze oceny w odniesieniu do różnych wskaźników składających się na ich siłę.

W porównaniu z rokiem ubiegłym, Śnieżka odnotowała wzrost w większości minirankingów. Duży awans marka osiągnęła w klasyfikacji brandów o najwyższej stopie referencji (wskaźnik określający odsetek gotowości użytkowników danej marki do polecania jej innym) – z pozycji 58. wspięła się na 35. lokatę. Pozytywną zmianę widać również w przypadku zestawienia dotyczącego postrzeganej wartości marki – z ubiegłorocznego, 59. miejsca Śnieżka awansowała tu na 44. pozycję. Bardzo dobry wynik marka zanotowała też w minirankingach prezentujących znajomość brandu wśród konsumentów – na liście „Świadomość marki” Śnieżka z 20. miejsca awansowała na 15., zaś w zestawieniu „Priorytet w świadomości” (z priorytetem marki w świadomości mamy do czynienia wówczas, gdy jest ona wymieniana na pierwszym miejscu przez respondenta w teście na pamięć marki) osiągnęła wysoką, 12. pozycję, co również oznacza poprawę w odniesieniu do zeszłorocznego, 14. miejsca. Śnieżka znalazła się także w zestawieniu najczęściej wybieranych marek oraz wśród marek cieszących się największą lojalnością klientów.
REKLAMA:


Przygotowywany przez dziennik „Rzeczpospolita”, „Ranking Najcenniejszych Polskich Marek” prezentuje czołowe polskie brandy, sklasyfikowane według specjalnej metodologii wyceny ich wartości. Podstawowe kryterium, które brane jest pod uwagę w zestawieniu stanowi polskość, rozumiana jako miejsce narodzin danego znaku towarowego.

Autor: Śnieżka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.6)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Śnieżka
Nowości z firmy Śnieżka
Czytelnia firmy Śnieżka
Poradnik firmy Śnieżka
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt