chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Śnieżka opublikowała wyniki finansowe za 2017 rok

Śnieżka opublikowała wyniki finansowe za 2017 rok

26.02.2018
W czterech kwartałach minionego roku Grupa Kapitałowa Śnieżka odnotowała przychody netto na poziomie 567 mln zł, co oznacza dynamikę rzędu 98,5% w porównaniu do roku 2016. Wartość zysku netto osiągnęła 56,1 mln zł – o 4,1% więcej niż rok wcześniej.

W analizowanym okresie zysk operacyjny Grupy osiągnął wartość 73,9 mln zł – daje to wysokość marży operacyjnej na poziomie 13%. – Rynek farb w 2017 roku w Polsce nie wykazywał optymistycznych trendów. Wartościowo był płaski, na poziomie zbliżonym do 2016 roku,  a ilościowo nastąpił nawet 3% spadek. Śnieżka zachowywała się analogicznie jak rynek – komentuje Witold Waśko, Wiceprezes, Dyrektor ds. Ekonomicznych FFiL Śnieżka SA.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Wzrosty ze sprzedaży Grupa odnotowała między innymi na rynku ukraińskim (+3,5%), białoruskim (+5,7%) i mołdawskim (+5,1%). Wyroby Śnieżki w minionym roku poza Polską (gdzie zrealizowano 76,3% sprzedaży) dystrybuowane były w 29 krajach. Przyjęta przez Spółkę strategia zakłada dynamiczny rozwój i zwiększanie udziałów rynkowych zarówno w Polsce, jak i na rynkach eksportowych.
REKLAMA:


W lutym br. Śnieżka przejęła pakiet większościowy w Radomskiej Fabryce Farb i Lakierów SA, obejmując 60,95% akcji w ramach transakcji wycenionej na 2,5 miliona złotych. Zakupione akcje będą dawały prawo do więcej niż 50% głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Spółki. RAFIL to znana marka wyrobów antykorozyjnych z silnymi kompetencjami w zakresie produktów do metalowych pokryć dachowych.

Śnieżka to dynamiczna, innowacyjna Grupa Kapitałowa, która wykorzystuje swoje długoletnie doświadczenie i znajomość rynków lokalnych oraz najnowocześniejsze technologie, wyznaczając trendy w swojej kategorii. Posiada bogate portfolio produktów ochrony i dekoracji różnych powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych. Najnowszym z nich jest wprowadzona w 2017 roku na rynek polski innowacyjna farba z formułą redukującą formaldehyd. Nowoczesne zakłady produkcyjne przedsiębiorstwa, zlokalizowane w Polsce, na Ukrainie oraz Białorusi, produkują rocznie 140 mln litrów różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej. To jedyna firma w branży posiadająca Akredytowane Laboratorium Badawcze, a także jedyna notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Śnieżka posiada własną Fundację oraz prowadzi autorskie programy społeczne.

Autor: Śnieżka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.6)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Śnieżka
Nowości z firmy Śnieżka
Czytelnia firmy Śnieżka
Poradnik firmy Śnieżka
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt