chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Pianka Soudafoam Doors do uszczelnień przy montażu stolarki drzwiowej

Pianka Soudafoam Doors do uszczelnień przy montażu stolarki drzwiowej

21.02.2018
Pianka montażowa Soudafoam Doors z rewolucyjnym zaworem Duravalve, która poszerzyła ofertę produktową firmy Soudal.

Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal
Pianka poliuretanowa Soudafoam Doors znajduje powszechne zastosowanie przy montażu stolarki drzwiowej z drewna, MDF, PVC, stali oraz aluminium. Pianka ta odznacza się niską rozprężnością i jest idealnie przyczepna do praktycznie wszystkich materiałów budowlanych. Gwarantuje optymalne i bezpieczne wypełnienie szczelin obwodowych wokół ościeżnicy oraz bardzo dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną złącza. Soudafoam Doors ma również tę zaletę, że jej obróbka możliwa jest już po około 30 minutach od momentu aplikacji.

Nowatorski zawór Duravale zapewnia absolutną szczelność opakowania pianki Soudafoam Doors, przez co ryzyko ucieczki gazu pędnego z puszki jest ograniczone do minimum. Zawór jest odporny na działanie temperatury i chemikaliów, nie skleja się i nie blokuje. Przede wszystkim jednak Duravalve gwarantuje najwyższą wydajność piany przez cały okres jej przydatności do użycia, który wynosi aż 24 miesiące.
REKLAMA:


Prace montażowe z użyciem Soudafoam Doors należy prowadzić w temperaturze od +5 do +35°C. Pianka jest łatwa w aplikacji – nanosi się ją przy pomocy pistoletu na oczyszczone i zwilżone podłoże, równomiernie wypełniając szczeliny pomiędzy unieruchomioną ościeżnicą a murem. Naddatki pianki możemy obciąć po 30 minutach, natomiast z usunięciem rozpórek i montażem listew maskujących powinniśmy zaczekać aż do jej całkowitego utwardzenia. W przypadku montażu drzwi zewnętrznych piankę Soudafoam Doors stosuje się łącznie ze specjalnych taśmami, które wchodzą w skład systemu Soudal Window System. Taśmy te zabezpieczają pianę przed wnikaniem wilgoci i szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.

Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Soudal
Nowości z firmy Soudal
Czytelnia firmy Soudal
Poradnik firmy Soudal
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt