chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Lakier ochronny – kiedy warto sięgnąć po dodatkową ochronę?

Lakier ochronny – kiedy warto sięgnąć po dodatkową ochronę?

31.01.2018
W przestrzeniach intensywnie eksploatowanych należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie ścian przed zabrudzeniem. Konieczne jest wtedy pokrycie farby dodatkową powłoką, która pozwoli na łatwe usunięcie śladów użytkowania. W tej roli sprawdzi się produkt marki Dekoral Professional – Lakier Akrylak 3000. Jego użycie będzie szczególnie uzasadnione w budynkach użyteczności publicznej oraz tak zwanych ciągach komunikacyjnych, czyli miejscach, przez które przechodzi bardzo dużo ludzi.

Chemia budowlana - Fot. Dekoral
Fot. Dekoral
Ze względu na niską emisję lotnych związków organicznych lakier może być z powodzeniem zastosowany w miejscach, w których przebywają dzieci (przedszkola, szkoły) oraz osoby o obniżonej odporności (np. szpitale). Sprawdzi się także wszędzie tam, gdzie nasze ściany narażone są na zabrudzenia. Tworząc powłokę ochronną, pomoże w utrzymaniu oryginalnego koloru, jednocześnie znacznie przedłużając jego trwałość. Tak zabezpieczone powierzchnie odporne będą na czyszczenie wodą z detergentami oraz szorowanie. Co ważne, lakier jest bezzapachowy, a po wyschnięciu staje się transparentny.

Sposób aplikacji


Lakier można nakładać na powierzchnie wcześniej pomalowane. Te pokryte farbą olejną lub ftalową należy uprzednio zmatowić papierem ściernym. Bez problemu pokryjemy nim także lamperie (po uprzednim zagruntowaniu, jeśli były pokryte emalią). Ściany muszą być gładkie, odpylone i bez spękań. Jedno opakowanie powinno wystarczyć na około 50 m2 (w zależności od chłonności podłoża). Podczas malowania należy unikać przeciągów, a całe pomieszczenie wywietrzyć dopiero po zakończeniu malowania.
REKLAMA:


Dlaczego warto?


Lakier Akrylak 3000 jest bezwonny i dzięki temu wygodny w użyciu. Podczas malowania nie wymaga długotrwałego wietrzenia, a kolejną warstwę można nałożyć już po dwóch godzinach. Wydobywa głębię koloru oraz nadaje długotrwały połysk wszystkim powierzchniom. – Zastosowanie lakierów zabezpieczająco-ochronnych jest szczególne ważne w miejscach narażonych na intensywne użytkowanie – mówi Piotr Nowacki, brand manager marki Dekoral Professional. – Koalescencja, czyli proces wysychania emulsji, podzielona jest na dwa etapy. Przez dwie pierwsze godziny odparowuje woda, a potem przez około trzy, cztery tygodnie następuje zawiązanie cząsteczek spoiwa akrylowego. Po upływie tego czasu powłoka jest już utwardzona i może być szorowana na mokro.

Autor: Dekoral - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Dekoral
Nowości z firmy Dekoral
Czytelnia firmy Dekoral
Poradnik firmy Dekoral
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt