chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Podsumowanie jesiennej edycji Akademii Profesjonalisty

Podsumowanie jesiennej edycji Akademii Profesjonalisty

02.01.2018
3 Partnerów, 10 miast i 288 Uczestników – kolejna edycja Akademii Profesjonalisty dobiegła końca. Idea, jaka przyświeca szkoleniom organizowanym przez Sopro, nieodłącznie wiąże się z dynamicznymi zmianami zachodzącymi w branży budowlanej w Polsce. Rozwój nowoczesnych produktów i technologii oraz zwiększające się z roku na rok wymagania inwestorów sprawiają, że aby wyróżnić się na konkurencyjnym rynku zleceń, należy nieustannie doskonalić swój warsztat wykonawczy. O tym, dlaczego warto uczestniczyć w profesjonalnych szkoleniach opowiada organizator Akademii Profesjonalisty – firma Sopro oraz Partnerzy jesiennej edycji – Ceramika Paradyż, Lange Łukaszuk oraz Kessel.

Chemia budowlana - Fot. Sopro
Fot. Sopro
Chemia budowlana - Fot. Sopro
Fot. Sopro

Zawód glazurnika przeszedł przez ostatnie lata ogromną metamorfozę. W dobie innowacyjnych rozwiązań w obszarze chemii budowlanej, dostępności szerokiego wachlarza różnorodnych materiałów wykończeniowych, a także szybkiego rozwoju nowoczesnych technologii, na pracę wykonawcy należy spojrzeć w sposób wieloaspektowy. Zadania budowlane czy remontowe wymagają od niego szerokiego spektrum wiedzy – zarówno z zakresu materiałoznawstwa, technologii wykonania, a także zmysłu estetycznego, który pozwoli nadać realizacji odpowiedni kształt.

„Najważniejsze to łączyć teorię z praktyką” – Tomasz Stępień, Dyrektor ds. Doradztwa Technicznego w firmie Sopro


Udział w szkoleniach już dawno przestał być obowiązkiem, a stał się integralną częścią partycypowania w branży, z czego doskonale zdają sobie sprawę nie tylko wykonawcy, ale i producenci rozwiązań budowlanych oraz wykończeniowych. Zastanawiając się, jaka formuła szkolenia będzie najbardziej efektywna, postawiliśmy na solidną podbudowę teoretyczną, którą po każdym bloku tematycznym, uczestnicy mogą skonfrontować z rzeczywistością podczas warsztatów praktycznych.
REKLAMA:


W ten sposób tworzymy swoistą platformę wymiany doświadczeń, wiedzy i spostrzeżeń, co pozwala na doskonałe poznanie potrzeb Wykonawców oraz jeszcze lepsze dostosowanie się do wymagań współczesnego rynku. Dodatkowo, zapraszając do współpracy Partnerów, których oferta komplementarnie uzupełnia naszą, zyskujemy pewność, że przekazywana przez nas wiedza stanowi spójną całość i pozwala znaleźć odpowiedzi na bardzo szeroki wachlarz pytań z zakresu prac remontowo – budowlanych.

„Liczby nie pozostawiają żadnych wątpliwości” – Piotr Stępniak, ekspert Ceramiki Paradyż


Za nami już ostatnie, tegoroczne szkolenie „Nowoczesna łazienka” w ramach Akademii Profesjonalisty Sopro, w której mieliśmy okazję brać czynny udział. Duża, czasami nawet ponad wstępne założenia, frekwencja to doskonały obraz tego, że są ludzie, dla których ciągły rozwój to źródło konkurencyjności na rynku. A jak wiemy, profesjonalista, to osoba, która ciągle wzbogaca zakres swojej wiedzy.

Wprowadzając nową kolekcję do sprzedaży wykonujemy szereg testów – również tych związanych z chemią budowlaną. Dodatkowo, nowe trendy wzornicze i nowoczesne technologie używane do produkcji płytek ceramicznych czy dekoracji szklanych wymagają fachowej wiedzy z zakresu ich układania. Podczas udziału w tego typu wydarzeniach, możemy podzielić się naszym doświadczeniem z Uczestnikami, ale też otrzymać cenne informacje zwrotne. Taka wymiana spostrzeżeń ułatwia pracę na każdym etapie - od przygotowania do montażu, aż po utrzymanie czystości gotowego pomieszczenia. Dzięki temu, nasz wspólny klient dostaje wsparcie niezależnie od tego czy skontaktuje się z producentem czy wykonawcą. A jak wiemy, zadowolenie klienta z profesjonalnej obsługi owocuje na przyszłość.
Chemia budowlana - Fot. Sopro
Fot. Sopro
Chemia budowlana - Fot. Sopro
Fot. Sopro

„Profesjonalista uczy się całe życie” – Radosław Koźba, ekspert firmy Lange Łukaszuk


Nie ma dziś nic bardziej cennego w zasobach ludzkich niż wykwalifikowany, wyedukowany pracownik, który rozumie potrzebę dokształcania się i śledzi nowe rozwiązania w danej branży. Dzięki Akademii Profesjonalisty zyskujemy bezcenną możliwość spotkania się ze świadomymi wykonawcami, którzy nie boją się wyzwań, jakie stawia przed nimi rynek, a nieustanne szkolenie i podnoszenie swoich kwalifikacji są dla nich wartościami nadrzędnymi. Chemia budowlana czy sprzęt używany do jej przygotowania to swoista wizytówka każdej ekipy budowlano – remontowej. Dzięki takim szkoleniom, Wykonawcy otrzymują dostęp do wiedzy na temat innowacyjnego sprzętu i rozwiązań, które nie tylko wpływają na ich obraz w oczach inwestora, ale w znacznym stopniu ułatwiają wymagającą pracę każdego glazurnika.

Collomix podąża z rozwiązaniami w mieszaniu ramię w ramię z nowymi, wysoko wyspecjalizowanymi produktami z oferty Sopro na płaszczyźnie międzynarodowej. Dzięki temu, przy użyciu odpowiednich narzędzi, jesteśmy w stanie w krótkim czasie wymieszać każdą, nawet najtrudniejszą do aplikacji, masę i bez najmniejszego przestoju, przejść do kolejnego etapu prac budowlano- remontowych.

„Kluczowa jest wymiana doświadczeń” – Anna Mikołajczak, ekspert firmy Kessel


Szkolenia w ramach Akademii Profesjonalisty realizowane są z myślą o ich uczestnikach, ale to również bezcenne doświadczenie dla każdego ze współorganizatorów. Takie spotkania są bowiem doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz dyskusji o spotykanych w codziennej praktyce trudnościach. Współpraca pomiędzy firmami produkującymi różne, ale powiązane ze sobą produkty pozwala uczestnikom uzyskać pełną i spójną informację o całym procesie budowlanym oraz rozwiać, niejednokrotnie towarzyszące im podczas pracy, wątpliwości związane z kompatybilnością poszczególnych wyrobów.
Będąc producentem szeroko rozumianych odwodnień, podczas projektowania swoich wyrobów, przywiązujemy ogromną wagę do łatwości instalacji i minimalizowania ilości problemów montażowych. Podczas każdego z jesiennych szkoleń, mogliśmy bezpośrednio porozmawiać z wykonawcami o napotykanych trudnościach oraz czynnościach, które sprawiają instalatorom największe problemy. Dzięki temu jesteśmy w stanie ulepszać i unowocześniać nasze produkty, a następnie proponować najwygodniejsze w montażu i innowacyjne rozwiązania.Tegoroczna odsłona Akademii Profesjonalisty dobiegła końca. - Duże zainteresowanie, jakim cieszyła się jesienna edycja, dowodzi słuszności tego typu inicjatyw. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować wszystkim Uczestnikom za zainteresowanie szkoleniami, a także Partnerom za doskonały wkład merytoryczny – dodaje Tomasz Stępień, Dyrektor ds. Doradztwa Technicznego w firmie Sopro.

Akademia Profesjonalisty wróci już wiosną!

Autor: Sopro - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Sopro
Nowości z firmy Sopro
Czytelnia firmy Sopro
Poradnik firmy Sopro
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt